Zaloguj
lolek

Płeć:
Dołączył:
Punkty: 824$
Podziękowania: 1963
Posty: 2465
ocenił na: 0
Dziś kilka słów o prawach autorskich i możliwości ich zgłaszania za pomocą raportów. W tym artykule przedstawimy w jaki sposób zgłaszać naruszenia praw autorskich. Słowem wstępu wspomnę jednak, że w dobie dzisiejszego internetu i bardzo szybkiego przepływu informacji i danych jest niezwykle trudno zidentyfikować czy czyjeś prawa autorskie są łamane czy nie. Wiemy jednak, że mogą być one łamane wszędzie, także na tej stronie. Dlatego postanowiliśmy udostępnić opcję ich raportowania, co pomoże w rozwiązywaniu sporów.

Jak zgłaszać naruszenia praw autorskich?
Aby chronić osoby lub podmioty, do których należą prawa autorskie, postanowiliśmy wprowadzić opcję do raportowania wszelkich materiałów, stron produkcji, a nawet obrazów w galerii. Po wybraniu opcji "Zgłoś", "Raport" bądź "Zgłoś błąd" wystarczy wybranie opcji "Naruszenie praw autorskich".

Co należy wpisać w powodzie?
W powodzie prosimy o wpisanie wszelkich możliwych danych pozwalających na potwierdzenie, że prawa autorskie należą do danej osoby, firmy itd., oraz dane kontaktowe pozwalające na skontaktowanie się z podmiotem (telefon wraz z numerem kierunkowym kraju oraz e-mail).

Materiał/link/post/artykuł (cokolwiek) jest mój i nie chcę go tu promować - co robić?
Jeśli uważasz, że materiał jest twój, nie zgadzasz się, żeby np. Twój filmik z youtube był tu promowany i powinien stąd zniknąć to zgłoś to za pomocą raportu, zaznaczając nową opcję. Jeśli zgłosiłeś materiał, prosimy cierpliwie czekać na rozpatrzenie zgłoszenia. Możesz również wykonać zapytanie do google i zgłosić "copyright takedown request". Usunięcie wyniku wyszukiwania z google będzie oznaczało, że użytkownicy nie trafią na daną podstronę z google, a to będzie dla nas oznaczało, że materiał powinien zostać usunięty, ponieważ Google się na to zgodził.

Mały disclaimer na koniec
Prosimy pamiętać, że nie będziemy usuwać materiałów jak ktoś będzie trollował zgłoszeniami, czyli wysyłał je bez żadnych podstaw, dla zabawy. Wspominam o tym, ponieważ mieliśmy takie zgłoszenia w przeszłości i nie wiedzieliśmy co z nimi zrobić - czy usuwać materiał, czy zgłoszenie jest oryginalne, czy może ktoś się bawi? Pytań pojawiało się wiele, a my nie chcemy nikomu cenzurować dodawanych linków czy postów - stanowczo mówimy nie dla modyfikacji treści bezpodstawnie. Nie wszystko jesteśmy też w stanie wyłapać, nie siedzimy tu 24h żeby wszystko móc ogarnąć. Nie mniej będziemy się starać, aby prawa autorskie nie były naruszane. Dlatego rzetelnie wysłane zgłoszenia będziemy próbować zidentyfikować i ewentualnie usuwać z katalogu informując przy tym użytkownika dodającego. Prosimy jednak o dużą rozwagę przy używaniu tej opcji, bo spam będziemy usuwać.


Z uszanowaniem,
administracja Bajkitv.pl.
_____
Sygnatura•••