Zaloguj
lolek

Płeć:
Dołączył:
Punkty: 826$
Podziękowania: 1964
Posty: 2465
ocenił na: 0
Cały schemat na pierwszy rzut oka może wydawać się dość skomplikowany, ale w większym skrócie, jeśli tylko to możliwe, prywatne dane usuwamy za użytkownika korzystającego z konta po to by zredukować wymóg kontaktu z administracją, oczekiwanie na wyłączenie, czas etc. Plusem jest fakt, że użytkownik będzie mógł powrócić do konta w dowolnym czasie w przyszłości o ile nie zmienił adresu e-mail. Opcja "wyłącz konto" jest wciąż "nazbyt problematyczna", ponieważ:
1) Ktoś po przypadkowym uzyskaniu dostępu do konta (znajomy z pracy, ktoś z rodziny itd.), gdy np. się nie wylogujemy, może je wyłączyć i wówczas będzie potrzebne ewentualne włączenie konta (na BT/LC bardziej skomplikowane od wyłączenia),
2) Użytkownik przypadkowo/spontanicznie/bez przemyślenia zaznaczy opcję wyłączenia i będzie żądał ponownego włączenia konta atakując skrzynkę mailową administracji,
3) Wyniknie inna losowa/nieprzewidziana sytuacja, w której konto zostanie wyłączone, a użytkownik będzie chciał ponownie je włączyć, przy czym mieliśmy już sytuacje, w których użytkownicy nie wiedzieli jak to się stało, że ich konta zostały wyłączone nawet przy wymaganych potwierdzeniach na PW/e-mail.


Przmus napisał(a):
Jak to? Czyli jeżeli ktoś umieści w poście linki do jakiegoś nowego filmu (objętego prawami autorskimi) i kancelaria prawna producenta wyśle żądanie o ujawnienie danych do e-Sądu w Lublinie, a e-Sąd w Lublinie zażąda od Administracji (Lastcast) ujawnienia informacji o adresie IP autora postu, to co wtedy?

Treści są powiązane bezpośrednio z autorami. Ich powiązanie z adresami IP nie ma sensu, ponieważ w każdym przypadku posty, materiały są powiązane z każdym z założonych kont. Ponadto pomijając kilka absurdów sytuacji z podawanego przykładu, w której to:
a) sąd miałby żądać udostępniania informacji, których nie mamy, mieć nie musimy, i których nie zobowiązujemy się przetrzymywać na serwerach dłużej niż są potrzebne (w takich sytuacjach informacje, o ile istnieją, mogą zostać udostępnione najwyżej na [formalne] życzenie sądu),
b) dystrybutor nie skontaktowałby się ówcześnie z nami, jak ma to zwykle miejsce,
to dbamy przede wszystkim o prywatność. Jeśli treść narusza Regulamin i zostanie to wykryte to w ostateczności nawet przy braku identyfikacji możliwe będzie podjęcie stosownych działań w zasięgu naszych możliwości.

Przmus napisał(a):
Jeśli użytkownik wylogował się ~4 miesiące wcześniej to jego identyfikacja w ogóle nie będzie możliwa?

Tak, o ile nie wystąpiły przykładowe sytuacje, w których konto zostało zbanowane lub z adresu IP (np. publicznego) nie zostało założone więcej niż jedno konto (kwestie multikont są dość ważne w związku z wew. polityką serwisu). W drugim przypadku po wyjaśnieniu sprawy z administracją wciąż lepsze może okazać się wyłączenie konta, ponieważ IP nie zostanie od niego "odłączone" automatycznie jeśli jest powiązane z już istniejącym kontem w serwisie.


Przy okazji tematu chciałbym wspomnieć również o hasłach, które są lub też powinny być tutaj najważniejszą kwestią. Nie zbieramy żadnych haseł, a posiadamy jedynie tzw. hash'e, czyli ich zaszyfrowaną postać. Dodatkowe informacje w temacie: bezpieczne konto na Bajkitv.pl.
_____
Sygnatura•••
Podziękowania dla autora posta:
Fakpik, Przemek, Poof
Nie ma w serwisiekondziuKopiuj nick
5%
kondziu

Płeć:
Dołączył:
Punkty: 110$
Podziękowania: 1
Posty: 50
ocenił na: 0
Co z osobami, które nie akceptują regulaminu po jego zmianach ?
lolek

Płeć:
Dołączył:
Punkty: 826$
Podziękowania: 1964
Posty: 2465
ocenił na: 0
Nie wprowadzaliśmy żadnych zmian w Regulaminie od bardzo długiego czasu :co jest?: Jednak jeśli któreś z postanowień nie jest przez nas akceptowane to wystarczy napisanie do administracji prośby o wyłączenie konta i wówczas zostanie ono wyłączone.
_____
Sygnatura•••