Zaloguj
lolek

Płeć:
Dołączył:
Punkty: 824$
Podziękowania: 1963
Posty: 2465
ocenił na: 0
Z dniem dzisiejszym startujemy z nową wersją wyszukiwarki. Została ona przebudowana pod kątem przyszłościowych rozwiązań takich jak baza produkcji czy szczegółowe wyszukiwanie, które stopniowo będą się wkrótce pojawiać.

Wracając do wyszukiwarki, wraz z szeregiem zmian technicznych i wizualnych wprowadzona została ważna opcja sugerowanych wyników wyszukiwania. Jak to działa? Za przykład weźmiemy film Rambo, o którym chcielibyśmy się dowiedzieć więcej korzystając z wyszukiwarki. Załóżmy, że przez przypadek wpiszemy ranbo (literówki często się zdarzają). Dotychczas otrzymalibyśmy brak wyników. Aktualnie jednak wyszukiwarka przeszukując bazę dodanych w serwisie produkcji spróbuje zaproponować poprawny tytuł, czyli Rambo. W takich sytuacjach pod wyszukiwarką zostanie wyświetlona informacja o poprawieniu wyszukiwania jeśli tylko będzie to możliwe. Warto podkreślić, że poprawienie wyników następuje tylko w przypadku ich braku. Funkcjonalność ta znajduje się wciąż w fazie testów.

Kolejna zmiana to małe ujednolicenie wyszukiwarki. Niedawno dodaliśmy opcje wyszukiwania przy braku szukanych wyników. Było to dobre rozwiązanie pozwalające np. na poprawę wyników wyszukiwania bez konieczności cofania strony w przeglądarce. Dziś ujednolicamy widok opcji tak, by były takie same zarówno na głównej stronie wyszukiwarki jak i przy rezultatach wyszukiwania. Na pierwszy rzut oka opcje mogą wydawać się mocno zminimalizowane, ponieważ nie są już dłużej tak eksponowane i są dostępne w małym panelu "Opcje" ale ujednolicenie układu opcji jest ważne i pozwala na szybsze oraz łatwiejsze korzystanie z wyszukiwarki.

I wreszcie, zmieniamy układ kategorii. Dostępna dawniej zakładka, w której były dostępne do przeszukiwania tematy, posty, galeria oraz oglądaj Online zostaje dostosowana do kategorii w serwisie, czyli: forum, galeria, oglądaj Online. Nie dzielimy już szukania na posty i tematy ale możesz nadal wybrać czy chcesz przeszukiwać posty czy tematy za pomocą opcji "Pokaż wyniki" dostępnej w opcjach. Opcja pozwala na szybsze zmienianie kategorii i tym samym na szybsze wyszukiwanie.

Zapraszamy do przetestowania ulepszonej wyszukiwarki i mamy nadzieję, że zmiany przypadną do gustu. Problemy, propozycje można kierować w tym dziale.

Z uszanowaniem,
administracja Bajkitv.pl/LastCast.tv.
_____
Sygnatura•••