Zaloguj
Shrek Trzeci

Shrek the Third
Film, 2007
7,45  głosy: 11Oceń:
Ulubiony
Do obejrzenia
Obejrzany
Premiera:
29 czerwca 2007Polska6 maja 2007
Produkcja:

Fabuła

Reżyseria:
Raman Hui, Chris Miller
Scenariusz:
Peter S. Seaman, Jeffrey Price

Historii zielonego ogra ciąg dalszy. Ojciec Fiony zaakceptował ostatecznie swojego zięcia, zdecydował nawet, że Shrek i Fiona mają pełnić obowiązki panującej pary królewskiej. Oboje nie czują jednak się w tej roli najlepiej, a Shrek z miłą chęcią wróciłby na swoje bagno. Król postanawia więc, że jeśli odnajdą następcę tronu, który obejmie rządy i godnie ich zastąpi, będą mogli opuścić królestwo i żyć własnym życiem. Odpowiednim kandydatem na króla jest siostrzeniec królowej Lilian, książę Artie. Shrek wyrusza, razem ze swoimi wiernymi druhami – Osiołkiem i Kotem w butach, w daleką podróż, aby odnaleźć i przekonać zbuntowanego Artiego, że powinien zasiąść na tronie. Tymczasem, podczas nieobecności Shreka w królestwie, Książę z bajki przeprowadza zamach stanu. Fiona organizuje ruch oporu, który ma przeciwstawić się uzurpatorowi do czasu, aż Shrek, Osiołek, Kot w butach i przyszły król Artur powrócą z podróży.

Galeria


Rozmowy (1)   dodaj temat

Viperro
Viperro
Minimalnie słabszy od pierwszej i drugiej części, ale dla mnie to wciąż świetna rozrywka. Do dziś pamiętam dzień jak byłem na przedpremierowym seansie tego filmu.

Jestem fanem trylogii przygód zielonego ogra. Shreka Forever (4) jako jedyną część oglądałem tylko raz i w dodatku dawno temu, więc niewiele pamiętam, ale wkrótce sobie powtórzę i obiektywnie ocenię.