Zaloguj
Nie ma w serwisieLockKopiuj nick
Lock

Płeć:
Dołączył:
Punkty: 14$
Podziękowania: 497
Posty: 2209
Ostrzeżenia: 1/5
ocenił na: 0
A jak dla mnie to nie trzeba się dopatrywać sensu w tym '+18', ma jakiegoś PlayBoya i tyle. ;P
To jest nawet lepsze niż fresk jakiegoś tam Michała Archanioła.
_____
Obraz
Sygnatura•••
Nie ma w serwisieWerkaaKopiuj nick
66,9%
Werkaa

Płeć:
Dołączyła:
Punkty: 28$
Podziękowania: 336
Posty: 669
ocenił na: 0
Awhh, MW doczekałeś się! Piszę. Ne mam weny, ale co tam ;-P.

Ten rysunek jest zajebiście perfekcyjny! Przedstawia całego Nillaya. Niby nie ma nic szczególnego ale '+18' mówi wszystko.
"-Cześć, jestem Nillay i lubię +18."
Pozwala dostrzec, zawalistość Nillaya i podkreśla piękno tej pracy!
Nie lubię koloru blond, ale tu jest jak najbardziej na +! Twarz jest dopracowana do każdego cala, spodnie, bluzka, a najbardziej... buty! Angela musi być z Ciebie dumna chłopie. Weź to sprzedaj, zarobisz milioony (monet XD). Nos - trudna technika, większości nosy wychodzą fatalnie, a ty jesteś inny. Buty, pewnie markowe. Choć nie kojarzę. Napis idealny! Bez obróbki, cienia. Ale idealny!

Daj kolejne!
_____
Mhm.
Sygnatura•••
Podziękowania dla autora posta:
Lock, Nillay
Nie ma w serwisieManWolfKopiuj nick
100%
ManWolf

Płeć:
Dołączył:
Punkty: 354$
Podziękowania: 1590
Posty: 4415
Ostrzeżenia: 2/5
ocenił na: 0
Teraz przedstawiam ..

VIPERA!

Obraz
_____
w11wydzial ... i have a problem ... i'm gonna miss you :płacz:
Sygnatura•••
Nie ma w serwisieBaartekKopiuj nick
Baartek

Płeć:
Dołączył:
Punkty: 2$
Podziękowania: 1316
Posty: 8084
ocenił na: 0
Ciekawe co się stanie z tą biedną dziewczyną lt;

Swoją drogą idealnie proporcje jego głowy :d
_____
Obraz
Sygnatura•••
Nie ma w serwisiepinkaraKopiuj nick
95,2%
pinkara

Płeć:
Dołączyła:
Punkty: 46$
Podziękowania: 375
Posty: 952
ocenił na: 0
Rysunek świetny. Mnie też ciekawi co się stanie z tą dziewczynką.
Nie ma w serwisiekubok52Kopiuj nick
kubok52

Płeć:
Dołączyła:
Punkty: 8$
Podziękowania: 608
Posty: 1005
ocenił na: 0
Rysunek (znów) jest niesamowity !!! Świetne proporcje, a oczy dziewczynki wyglądają jak prawdziwe. Tło jest zarąbiste. Głowa PedoBeara jest idealnie odwzorowana. Czekam na kolejne prace.
_____
I just wanna die...
Sygnatura•••
Nie ma w serwisieXiaoKopiuj nick
Xiao

Płeć:
Dołączył:
Punkty: 8$
Podziękowania: 424
Posty: 1782
Ostrzeżenia: 1/5
ocenił na: 0
Prace bardzo ładne ^^ A narysujesz mnie?
_____
Obraz
Sygnatura•••
Nie ma w serwisieDivineKopiuj nick
81,8%
Divine

Płeć:
Dołączył:
Punkty: 32$
Podziękowania: 953
Posty: 818
ocenił na: 0
Viper, ach, Viper... Im dłużej przyglądam się temu portretowi, tym bardziej mnie on hipnotyzuje, wręcz wciąga do swojego wnętrza. Myślę, że właśnie taki był cel autora tego dzieła. Przyjrzyjmy się temu obrazowi bliżej.
1. Głowa - klasyczne przedstawienie postaci w nie całkiem dosłownej metaforze. Zamiast zwyczajnej twarzy człowieka (jakim podobno jest Viper) widzimy głowę misia o wdzięcznym imieniu Pedobear. Pedobear jest misiem podebranym z japońskiej kreskówki, który lubi dzieci. Wiążą się z tym dwie rzeczy: Viper może być fanem japońskiego anime, a co za tym idzie zna język japoński i kulturę Japonii oraz to, że Viper lubi dzieci. Prawdopodobnie zostało to spowodowane tym, że Viper jako małe dziecko był wychowywany przez nianię, która wpoiła mu taką zasadę, że warto jest zajmować się dziećmi i troszczyć o nie, że jest to praca godna szacunku. Przyjrzyjmy się jednak jeszcze bliżej... Bardzo wyraźnie widzimy, że lewe ucho Vipera jest zdeformowane. Najwyraźniej był on za nie ciągany jako małe dziecko przez ową nianię, co wbiło mu się w pamięć i na obrazku widzimy, jak on sam chce już chwycić małą blond dziewczynkę za ucho. Pozostało to ze szkodą na całą resztę jego życia. Teraz przyjrzyjmy się oczom... Duże, okrągłe i czarne oczy są prawdopodobnie spowodowane kilkoma sprawami. Viper jest regularnie bity przez swoich rówieśników, co powoduje, że pod oczami powstają tzw. lima, które zlewają się z jego czarnymi oczami. Może to oznaczać też, że Viper ma takie doły pod oczami, gdyż jest osobą pracowitą, a co się z tym wiąże - niewyspaną. Prawdopodobnie jest też zwykłym ćpunem bez przyszłości. Teraz kilka słów o nosie: także okrągły, prawdopodobnie jest to po prostu obsadzony nos klauna, ale nie czerwony, tylko czarny. Viper miałby w ten sposób podkreślać swoją osobowość, że jest mrocznym emo, który tnie się po nocach. Natomiast usta przedstawia ten misi pyszczek. Widzimy, że jest połączony tak jakby z nosem poprzez taką część pyszczka w kształcie zaokrąglonej litery W. Owa zaokrąglona litera W bardzo przypomina ludzkie pośladki. A wiemy przecież, że usta są tym, czym wykonujemy najwięcej czynności, a co za tym idzie, w ustach mamy dużo najróżniejszych przedmiotów (np. jedzenie, a nie to, o czym pomyślałby Nillay). A skoro w ustach mamy dużo najróżniejszych przedmiotów, a usta Vipera przedstawia coś w kształcie ludzkich pośladków oznacza to po prostu, że Viper ma wszystko w d**ie = jest zbuntowanym nastolatkiem.
2. Tułów - Viper na powyższym obrazie został przedstawiony w niebieskiej bluzie z długim rękawem. Pogrzebałem w źródłach i dowiedziałem się, że kolor niebieski oznacza "duchowość, religijność, sztukę, kulturę, filozofię, chęć do życia". W skrócie, Viper to kulturalny ksiądz malarz chętny do życia. A wiemy też, że wszystkie sprawy nagłaśniane przez media i związane z duchownymi są o tym, że któryś tam ksiądz z kolei jest pedofilem. Co za tym idzie? Ksiądz = Pedobear, no właśnie! Dobrze, teraz przyjrzyjmy się lewej ręce Vipera. Widzimy, że jest to ręka misia z trzema szponami. A może to nie jest ręka misia, tylko dłoń odwzorowana na dłoni Wolverine'a? Tutaj mamy naprawdę dużo opcji, spróbuję pokrótce opisać kilka z nich. Opcja #1 - Viper jest mutantem, który pod wpływem złości zmienia się w niedźwiedzia, stąd te szpony. Wtedy mogłoby okazać się, że uciekająca blond dziewczynka musiała czymś zdenerwować naszego kolegę z forum. Opcja #2 - Viper właśnie przebierał się na Halloween i kupił sobie taką wykwintną rękawiczkę ze szponami, by straszyć małe dzieci, takie jak ta dziewczynka, która właśnie przyszła po cukierki do jego domu. Opcja #3 - Viper jest wielkim fanem Wolverine'a i chciał sobie załatwić takie same szpony, więc zakupił je na Allegro. Ale skoro jest fanem Wolverine'a, to znaczy też, że jest fanem Hulka i innych takich, czyli tak w sumie to jest chory psychicznie. Opcja #4 - Viper jest zbyt biedny, by kupić sobie obcinacz do paznokci lub zwykłe nożyczki i niestety nie może obciąć paznokci. Ach, jaka szkoda. Opcja #5 - Viper chciałby wreszcie dostać się do Księgi Rekordów Guinnessa i pragnie pokonać Lee Redmond, posiadaczkę najdłuższych paznokci na świecie, której każdy paznokieć mierzył 75cm. No i ostatnia opcja, opcja #6, myślę, że najbardziej prawdopodobna - Viper jest transwestytą lub drag queen. Nakłada sobie tony pudru i tuszu, nosi różowo-odblaskowe sukienki, a te paznokcie to po prostu całkiem dobrze przyklejone tipsy. Teraz przerzućmy się na prawą rękę (ale tu już króciutko). Ręka nie jest taka, jak jej siostra, albowiem wygląda na to, że Viper założył na nią gumową rękawiczkę kuchenną. Oznacza to, że nie chce pozostawić odcisków palców na dziewczynce, ku której owa ręka zmierza. Może to oznaczać też, że Viper bardzo chroni swoją prywatność, a co za tym idzie także odciski palców. Najprawdopodobniej jest sławną gwiazdą i właśnie goni go paparazzi.
3. Nogi - czarne, zapewne sztruksowe spodnie prawdopodobnie mają na celu ukrycie zbędnych wałków tłuszczu na nogach Vipera. Widzimy jednak, że tym razem forumowicz posiada kieszenie, czyli nie jest już tak oszczędny jak Nillay. Widzimy też, że w przeciwieństwie do Nillaya chłopiec nie podąża za modą, dlatego założył na siebie ten czarny worek na kartofle nie bojąc się konsekwencji. Ale skoro miałoby go gonić paparazzi, musi liczyć się z tym, że ktoś może mu zrobić zdjęcie w tej niegustownej torbie... Viper, uważaj, jutro możesz być na Pudelku. Przyjrzyjmy się jeszcze butom... Z daleka widać ten błysk, ten ciężar... Buty prawdopodobnie wykonane są ze srebra, co pokrywałoby się z faktem odkrytym przeze mnie, iż Viper ma kieszenie i nie jest oszczędny. Zapewne dużo wydał na te bardzo stylowe buty... Niestety przyćmiewa je to czarne g**no powyżej.
4. Dziewczynka (punkt dodatkowy) - na obrazie widzimy z Viperem dziewczynkę... Z moich powyższych wysnuć wynika wiele teorii: że Viper chce ją zgwałcić, pociągać za ucho itp. itd. Nie o tym tu teraz jednak będę kontemplował. Przyjrzyjmy się jej wyglądowi. Blond włosy mogą oznaczać to, że nie jest to najmądrzejsza partia, czyli w sumie może być to córeczka Vipera z jedną odziedziczoną cechą. Duże oczy mogą potwierdzać moją tezę o tym, że Viper zna się na kulturze Japonii. Viper mógł kiedyś być w Kraju Kwitnącej Wiśni i spłodzić tego blondaska z jakąś Japonką, stąd wzięłyby się one u niej, bo - jak wiemy - Azjatki mają duże, piękne oczy. Myślę jednak, że w jej oczach można dostrzec coś więcej. Łezki wzruszenia lub strachu - wzruszenia z tego względu, że być może Viper właśnie wrócił z wojny i biegnie przywitać swoją córeczkę, a ze strachu z każdego możliwego powodu wymienionego w tym poście (dla przypomnienia: chęć gwałtu lub potargania za ucho). Widać też, że ta malutka dziewczynka chodzi po ulicy w pełnym makijażu - wystarczy spojrzeć na te krwistoczerwone usta. Bardzo kolorowe ubranie wyjęte jak z mangi może być kolejnym symbolem Japonii.

Oczekuję kolejnych, oczywiście tak samo udanych obrazów, o Wielki ManWolfie.
Podziękowania dla autora posta:
Angela1234, Fakpik, ManWolf
w11wydzial

Płeć:
Dołączył:
Punkty: 44$
Podziękowania: 221
Posty: 514
ocenił na: 0
Tu otwierał się inny, odrębny świat, do niczego nie podobny.
Tu panowały inne, odrębne prawa, inne obyczaje, inne nawyki odruchy.
Tu trwał martwy za życia dom, a w nim życie jak nigdzie i ludzie niezwykli.
Ten oto zapomniany zakątek zamierzam tutaj opisać.
(Fiodor Dostojewski, "Wspomnienia z domu umarłych")


Punktem wyjścia do rozważań na kolejnym Arcydziełem Mistrza ManWolfa uczyniłem cytat z Dostojewskiego, który żył i tworzył w epoce pozytywizmu. Dzieło z którego pochodzi nie ma nic wspólnego z najnowszym dziełem Naszego Arcymistrza. Doskonale jednak oddaje on to co On czyni. Przed odbiorcami stawia dzieła niezwykle wymagające, dzieła, przy których spędzać można godziny i wciąż odnajdywać nowe sensy, odkrywać coraz to nowe znaczenia symboli od których wprost kipią te dzieła. To właśnie ten inny, odrębny świat, do niczego nie podobny - świat pełen nie alegorii ale symboli, symboliki i rzeczy niezwykłych. Te Dzieła porównać można jedynie do malunków i szkiców największych Malarzy (np. Picass'a). W literaturze może się on równać jedynie z "Mistrzem i Małgorzatą" M. Bułhakowa, którego głównym bohaterem jest Woland, Pan Piekieł. Przybył wraz ze swoją szatańską świtą do Moskwy, by odprawić Bal 100 Królów. Ale dość o poezji... Nie! Nie dość! Przecież ja - pisząc ten komentarz - komentuję poezję, poezję na płótnie (nie czepiajcie się - wiem, że na ekranie XD). A zatem dość wstępów - czas na konkrety. Przejdźmy zatem do omawiania tegoż dzieła...

Nasz Mistrz ManWolf ponownie swoim kunsztem i precyzją malarską zachwycił całe masy... Gdzie tam masy - rzesze Użytkowników Serwisu Bajkitv.pl. Podobnie jak w jego poprzednich Arcydziełach (TAK Arcydziełach przez DUŻE A) przedstawił jednego z Użytkowników Serwisu. Tym razem wybór padł na Vipera - jednego ze stałych bywalców czatu. Ale po kolei. Pogłębioną analizę zaczniemy od kolorystki tegoż Arcydzieła.

A ta - co tu dużo mówić. Jest przebogata. Popatrzcie jeno na te kolory - ten bezowy fiolet, potem błękit nieba, przez krwistą czerwień i najjaśniejszą biel, na węglowej czerni kończąc. Dominującym tutaj jest pierwszy z nich - jest to bowiem kolor tła tegoż malunku. Osoba oglądająca kolejny wyczyn malarski Mistrza ManWolfa z pewnością dostrzeże, że kolor ten kontrastuje z resztą pracy - dzięki niemu nie jesteśmy narażeni na wieczne towarzystwo jaskrawych odcieni. Jest on bardziej stonowany niż pozostałe barwy, to też może być czymś w rodzaju odprężenia i podkreślać spokój miejsca w którym znajdują się bohaterowie (być może jest to ich magiczne miejsce, miejsce pierwszego pocałunku czy może raczej spotkania? Tego nie wiemy, niestety.). Uspokaja on także nasze emocje jakich niewątpliwie doświadczamy podczas podziwiania tegoż posteru. Symbolika kolejnych jest równie bogata i ważna. Czerwień symbolizuje miłość, radość, życie, pęd życia, wolę walki, chęć przetrwania. Może także oznaczać cierpienie, ból, rozpacz, rozdarcie wewnętrzne i walkę z samym sobą. Niebieski? Hmm - woda jest niebieska, co nie (a przynajmniej tak jest przedstawiana)? To także może uosabiać takie wartości jak - życie, ukojenie bólu i cierpienia oraz strachu. Jedna z postaci ma złote włosy. Co to może oznaczać? No nie mówcie, że nie wiecie. Najwyraźniej te włosy są sztuczne, a to dlatego, że ktoś strzygł sobie głowę kosiarką do trawy. A że był bogaty - zażyczył sobie aby ta peruka była wykonana ze szczerego złota. Tak też się stało. Zatem symbolizuje on bogactwo i przywiązanie do rzeczy codziennych, ziemskich i błahych. Czerń natomiast to symbol już pośrednio omówiony. Symbolizuje on tego, który wiecznie zła pragnąc wiecznie dobro działa. Biel natomiast - oznacza, że buty (tenisówki) były przez tegoż bohatera prane w proszku Vizir, bo bielszej bieli nic nie daje - tylko Vizir. Skoro jesteśmy już przy kolorystyce - wspomnijmy także o bardzo dobrej grze świateł i cieni, których proporcje są tu wprost wyśmienite. Przy ich pomocy została podkreślona także arcymistrzowska kreska.

Coś o podziale też napisać trzeba... No więc obraz jest widocznie podzielony - na dwie części. Lewą zajmują bohaterowie. Opozycyjna strona to zamaszyście napisany nick Vipera.

W poprzednim akapicie wspomniałem o bohaterach. Jest ich dwóch. Kobieta i... Viper. Viper - jest tutaj zdecydowanie dominującą stroną - świadczy o tym jego rosły wygląd. Ubrany jest w bluzkę i spodnie w kant od garnituru, co świadczy o kontrowersjach wokół niego (podobne ale w innym aspekcie dotyczyły m.in. Jacka Soplicy, Kordiana, Stanisława Wokulskiego, Zenona Ziembiewicza czy już wspomnianego Wolanda). Najwyraźniej tworzy Viper swój oryginalny, niepowtarzalny i indywidualny styl ubierania się. Zwróćmy uwagę na dłonie Vipera - zauważymy, że znacząco się różnią - świadczy to o tym, że w Viperze podobnie jak w Wokulskim stopiło się dwóch ludzi. O romantycznej naturze świadczy to, że wyciąga białą dłoń do swej wybranki - jego uczucie mocne jest jak śmierć. Jego lewa dłoń jest łudząco podobna do łapy niedźwiedzia - utożsamiamy to z niezwykłą siłą jaka w nim drzemie. Druga postać to jego wybranka serca - przedstawiona w klasyczny sposób. Jedynie co zwraca uwagę - to włosy o których pisałem wcześniej. Toteż sądzę, że nie ma sensu objaśniać czegoś, co wszyscy rozumieją. Przejdę zatem do podsumowania.

Dzieło to z pewnością powinno swoją obecnością zaszczycić Luwr, gdzie odsłaniane byłoby RAZ NA DEKADĘ, bowiem wzrok niektórych oglądających mógłby spowodować rozpłynięcie się tego znakomitego Arcydzieła, którego symboliki nie sposób zgłębić od razu. Myślę, że takie podsumowanie w pełni oddaje mój niebywały zachwyt i zamyka ten komentarz.
Podziękowania dla autora posta:
Fakpik
Fakpik

Płeć:
Dołączył:
Punkty: 42142$
Podziękowania: 1284
Posty: 3413
ocenił na: 0
Obraz budzi we mnie wszelkie pozytywne środki odbioru zmysłowego. Głębokość i ton przedstawionego Vipera rozwija przejaw zakłopotania i zszokowania. Nie wiadomo co przewija się w jego neuronach pod włochatą pokrywą czaszkową. Bardzo prawdopodobne, że jego mózg jest nastawiony tylko na jedno zadanie, może jest to również chęć zabawy z małą dziewczynką. Nie wiadomo w jakim celu jego oczy skierowane są w stronę odbiorcy. Możliwe, że Pedobear (przepraszam Viper) ma więcej celów. Jego wielkie czarne gały są hipnotajzing i pozbawiają "ofiarę" (lub osobę z którą chce się pobawić) wszelkich zmysłów naprowadzających na jego złe zamiary. Pyszczek natomiast pokazuje, że ten pluszowy Minotaur jest słit i nie należy się go bać. Każda matka, ojciec czy opiekunka oddałby / oddałaby jego dziecko w ręce tego przezabawnego, nadopiekuńczego niedźwiadka. Kolor niebieski jakiej jest bluza tego świetnego stworzenia kieruje tylko do głębszego zaufania i pomysłów na nowe zabawy.

Ta dziewczynka to ma chyba wodogłowie, hemoroidy odbytu i związane wargi. Cierpi ona również na albinizm cebulek włosowych okolic intymnych. Jej grzbiet jest źle rozwinięty ze względu na słaby stan społecznych rodziców (mając 5 lat nosi te ubrania które dostała przy narodzinach).
Podziękowania dla autora posta:
SuperVIP