Zaloguj
Kod Lyoko

Code Lyoko
Kreskówka, 2003
8,41  głosy: 27Oceń:
Ulubiony
Do obejrzenia
Obejrzany
Ocena Filmweb7,3/10
Premiera:
5 listopada 2005Polska3 września 2003
Produkcja:

Dodaj nowy temat rozmówNowe rozmowy
Nie ma w serwisieJeremie96Kopiuj nick
2,2%
Jeremie96

Płeć:
Dołączył:
Punkty: 50$
Podziękowania: 3
Posty: 22
ocenił na: 10
A na jakiej podstawie wysuwasz taki wniosek? Po obejrzeniu odcinka czy przeczytaniu opisu fabuły? Bo są oczywiście produkcje, gdzie można tak mówić bez oglądania, ale Code Lyoko się do tego grona nie zalicza :)
Nie ma w serwisiemarekKopiuj nick
marek

Płeć:
Dołączył:
Punkty: 1324$
Podziękowania: 55
Posty: 136
ocenił na: 0
Pomijając to, że internetowe petycje guzik dają, to jeszcze kierowanie ich do ogólnych stacji TV to strzał w stopę. Polsat i TVN emitują seriale animowane dla dzieci i młodzieży w ilościach szczątkowych, a jeśli już, to kupują je w ramach dużo większych umów z dużymi wytwórniami. Puls podobnie nabywa kontent do swojego bloku Junior TV, a TVP ABC skupia się na pozycjach dla najmłodszych.
Większe szanse upatruję w uderzeniu w jakąś stację telewizyjną stricte dla tego przedziału wiekowego, np. 2x2.
Nie ma w serwisieJeremie96Kopiuj nick
2,2%
Jeremie96

Płeć:
Dołączył:
Punkty: 50$
Podziękowania: 3
Posty: 22
ocenił na: 10
2x2 raczej odpada z racji mizernego zasięgu technicznego stacji, mają nawet gorszy od Teletoona.
Nie ma w serwisieLyokoherosKopiuj nick
0,1%
Lyokoheros

Płeć:
Dołączył:
Punkty: 2$
Podziękowania: 0
Posty: 1
ocenił na: 10
Strzał w stopę? Jak strzałem w stopę może być coś co nie może nijak zaszkodzić, a może jedynie pomóc?
Jedyne co jest tu strzałem w stopę to właśnie taki defetyzm. Rezygnować, zanim się spróbuje i jeszcze zniechęcać do tego innych...
Fakt, szanse na powodzenie petycji nie są duże, ale jakieś są i to się liczy. W dodatku nikt nic na podpisaniu takiej petycji nie straci - a możliwy zysk dla fandomu, nawet jeśli mało prawdopodobny jest nie do przecenienia.
A nawet jeśli sama w sobie petycja ich nie przekona, to zasygnalizuje im samo istnienie czegoś takiego jak Kod Lyoko i tak będzie pewną korzyścią. Bo szukając czegoś do emisji będą wiedzieć, że ktoś kiedyś o coś takiego prosił, że nie było nigdy na popularnych kanałach publikowane, więc dla większości widzów będzie to nowość, a jednocześnie może przyciągnąć starych fanów...

Nie mówiąc o tym, że właścicielem praw autorskich do Kodu Lyoko obecnie jest Dargaud, które jest sporą firmą i posiada też prawa do wielu innych produkcji... więc sytuacja wcale nie jest aż tak tragiczna.
Po za tym co mamy do stracenia? Absolutnie nic. Nie ryzykujemy niczym, a możemy zyskać wiele. To wręcz głupota nie skorzystać z takiej okazji.

A ta stacja 2x2... napisać zawsze można, ale nie jest ona specjalnie warta naszej uwagi bo jak powiedzial Jeremie96 - zasięg słabiutki...
Nie ma w serwisieJeremie96Kopiuj nick
2,2%
Jeremie96

Płeć:
Dołączył:
Punkty: 50$
Podziękowania: 3
Posty: 22
ocenił na: 10
Nie ma obecnie żadnego sensu pisanie do stacji, która jest obecna dosłownie 3 kablówkach, z czego zasięg największej z nich to obszar jednego województwa. Tak samo nie ma też sensu kierowanie pytań do innej nowej stacji, czyli Top Kids. Oni co prawda mają trochę większy zasięg techniczny, ale też by to raczej olali.

Tak naprawdę lepszych adresatów niż główne stacje obecnie nie ma. Teletoon nam tego nie puści, zresztą pisanie do nich z błaganiami byłoby totalną durnotą po tym, co nawyprawiali. Inne stacje typu Disney czy CN też nie byłyby zainteresowane. Ewentualnie może Nickelodeon, ale tu też bym to w promilach mierzył, a nie w procentach.

A, jeszcze wcześniej zapomniałem się odnieść: petycja do TVP jest adresowana do dyrektora Dwójki, a nie do szefowej TVP ABC, właśnie z racji tego że TVP ABC się skupia na młodszych widzach. Jakby tam mieli emitować Kod Lyoko, to musieliby wykonać wałek z oznaczeniem wiekowym. Za ZigZapa niektóre odcinki miały nawet klasyfikację "12+", a reszta "7+". W Telewizji Polskiej musieliby dać zieloną mordkę. I przeczuwam, że wtedy jakiś nadgorliwiec by się do tego doczepił.
Swoją drogą to dobrze że nie adresowano do prezesa całej TVP, bo możliwe że jego dni są policzone...
Nie ma w serwisieJeremie96Kopiuj nick
2,2%
Jeremie96

Płeć:
Dołączył:
Punkty: 50$
Podziękowania: 3
Posty: 22
ocenił na: 10
Fani serialu się zmobilizowali, z Hiszpanii wypłynęła międzynarodowa petycja do obecnych właścicieli praw autorskich do Kodu Lyoko z prośbą o kontynuację serialu. W ciągu tygodnia zebrano już prawie 700 podpisów:

www.change.org/p/média-participations-f ... -continued
Nie ma w serwisieMajkel120Kopiuj nick
Majkel120

Płeć:
Dołączył:
Punkty: 124$
Podziękowania: 11
Posty: 47
ocenił na: 0
Czy wie ktoś gdzie można znaleźć resztę odcinków Kod Lyoko w tak dobrej jakości jak tutaj na bajkitv!