Zaloguj
Fakpik

Płeć:
Dołączył:
Punkty: 42142$
Podziękowania: 1284
Posty: 3413
ocenił na: 0
Kilka dni temu została wprowadzona możliwość dodawania materiałów online z nieznacznymi reklamami i ich liczba nagle się zwiększyła. Apelujemy, abyście stosowali się do wzoru ogólnego który wyświetla się w wskazówkach pomocniczych znajdujących się w górnej części strony dodawania.

Wzór ogólny:
01 Tytuł lub 11 Tytuł

Materiały są oczywiście nadal sprawdzane, ale ułatwi nam to prace przy akceptowaniu większej ilości. Ostatnio zrobił się wielki "nalot", tak więc poprawianie każdego materiału oddzielnie jest czasochłonne.

Zauważyłem również, że niektóre strony online nie są poprawnie tworzone.

Oto dwa wzory pomocnicze mające na celu ułatwić tworzenie stron oraz dodawanie materiałów online:

Dodawanie nowej strony Online:
Obraz

Dodawanie materiału Online:
Obraz

Wygląd podstron może się zmieniać w czasie.

Ostatnia aktualizacja wzorów: 19.09.2014r.
Nie ma w serwisieDaawidKopiuj nick
Daawid

Płeć:
Dołączył:
Punkty: 8$
Podziękowania: 1704
Posty: 1861
ocenił na: 0
Od siebie dodam kilka uwag co do dodawania materiałów Online.

Dodatkowe uwagi:
1. Wszelkie materiały Online prowadzące do płatnych źródeł wymagających od użytkownika opłat nie będą akceptowane.

2. Mirrory materiałów na tych samych serwerach będą usuwane jeszcze przed akceptacją. W miarę możliwości starajcie się dodawać materiały w dobrej jakości i na bardziej znanych serwerach, gdzie żywotność plików będzie większa. Jeśli materiał wygaśnie za szybko od dodania, zostanie trwale usunięty, a punkty za dodanie odebrane.

3. Jeżeli dodajecie materiał, który jest zaliczany np. do 8 serii serialu, to nie nadawajcie takiej nazwy: 8x02 - tytuł, wystarczy: 02 tytuł lub 002 tytuł. Nazwa zostanie poprawiona automatycznie. Z tytułów materiałów automatycznie mogą zostać też zredukowane myślniki, cudzysłowy, słowa "odcinek" na początku czy skróty jak np. "odc" czy "ep".

Prosimy o zastosowanie się do powyższych zaleceń, Wam oszczędzi to czasu, a nam przysporzy mniej pracy w sprawdzaniu Waszych materiałów.

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2014r.
Nie ma w serwisieDaawidKopiuj nick
Daawid

Płeć:
Dołączył:
Punkty: 8$
Podziękowania: 1704
Posty: 1861
ocenił na: 0
Prosimy o niedodawanie do kategorii Online żadnych zwiastunów, trailerów, teledysków oficjalnych jak i tych fanowskich. Takie materiały zostaną trwale usunięte z serwisu, a Wy stracicie zdobyte na dodawaniu punkty.
Nie ma w serwisieNNuserKopiuj nick
NNuser

Płeć:
Dołączyła:
Punkty: 36$
Podziękowania: 1470
Posty: 2564
ocenił na: 0
Ja od siebie dodam jeszcze, żebyście nie dodawali materiałów, których linki są takie same jak już te dodane na forum. I tak wcześniej czy później zostaną usunięte, a Wy tylko na tym stracicie.
lolek

Płeć:
Dołączył:
Punkty: 826$
Podziękowania: 1964
Posty: 2465
ocenił na: 0
Jak poprawnie numerować odcinki?

Od dziś przyjmujemy jednolitą numerację dla odcinków. Numery powinny być zawsze numerami w danej serii, a nie numerami ogółem. Jeśli mamy odcinek 45 w serialu, a jest on 10 drugiego sezonu to jego numer powinien być zapisywany jako 10, a nie 45.

Zmiana pozwoli uporządkować listy materiałów. Moderacja zajmie się zlikwidowaniem rozbieżności na dotychczasowych stronach Online w najbliższym czasie. Jeśli materiał nie posiada numeru lub nie znasz numeru tylko sam tytuł to materiał taki powinien zostać dodany do "Bez sezonu", a jego akceptacja może się wydłużyć.
_____
Sygnatura•••
lolek

Płeć:
Dołączył:
Punkty: 826$
Podziękowania: 1964
Posty: 2465
ocenił na: 0
Korzystanie z nowych opcji:

Zmiany dotyczą dodawania / edycji stron w bazie.

Alternatywne tytuły:
Wybierając "+ inne" przy wpisywaniu tytułu możemy podać alternatywne tytuły produkcji - mogą być z różnych języków lub w innym zapisie niż oryginalny tytuł. Każdy tytuł powinien być w nowej linii. Jeśli tytuł jest z innego języka to w nawiasie zaraz po tytule powinniśmy zapisać w jakim.

Opcja "pojedynczy sezon":
Powinna być zaznaczana tylko jeśli dodawana strona będzie dotyczyła pojedynczego sezonu jakiejś produkcji. Przykładem są Pokemony, w których dla ułatwienia sezony mają inne strony produkcji. Czasami strona może dotyczyć tylko kilku sezonów wybranej produkcji. Wówczas w polu "Sezon" można wpisać liczby po przecinkach.

Ikona globu przy stacji TV:
Można dodać ikonę globu przy stacji TV, jeśli chcemy zaznaczyć, że dana stacja nie emitowała serialu w Polsce lub, że sama stacja nie dotyczy Polski. Wystarczy po nazwie stacji dopisać " (świat)". Wówczas na stronie obok nazwy stacji pojawi się ikonka globu. Po najechaniu na nią kursorem pojawi się informacja o braku emisji w Polsce.

Gatunek "Pełnometrażowe"
Nie zaznaczamy go w filmach. Został stworzony na potrzeby Anime w celu ich rozróżnienia przy wyszukiwaniu, gdy pełnometrażowe anime trafią do kategorii z seriami anime. Więcej informacji znajdziesz w tematach Anime do działu Anime oraz Link.
_____
Sygnatura•••
lolek

Płeć:
Dołączył:
Punkty: 826$
Podziękowania: 1964
Posty: 2465
ocenił na: 0
Korzystanie z nowych opcji:

Zmiany dotyczą dodawania / edycji stron w bazie.

Opcja "krótko/pełnometrażowe"
Pojawia się tylko przy dodawaniu do kategorii Anime. Pozwala wybrać czy dodajemy Anime jako film czy jako serial odcinkowy.

Opcja "brak opisu po polsku"
Powinna być używana w ostateczności jeżeli w internecie w ogóle nie ma opisu produkcji po polsku (sprawdzimy to). Po zaznaczeniu można dodać opis po angielsku lub pozostawić pole puste. Wtedy postaramy się uzupełnić opis jak tylko pojawi się w internecie. Przy braku opisu lub przy opisie po angielsku na stronie produkcji pojawi się odpowiednia informacja razem z linkiem do raportu. Informacja pojawi się także przy opisach w innych językach.
_____
Sygnatura•••