Zaloguj
lolek

Płeć:
Dołączył:
Punkty: 826$
Podziękowania: 1964
Posty: 2465
ocenił na: 0
Profile kompletnie nieaktywnych użytkowników od dziś zawierają informację "Konto wolne" (np. profil-marta). Oznacza to, że istnieje możliwość przejęcia takich nazw. W profilach po kliknięciu na taką informację następuje przekierowanie do strefy pomocy, gdzie znajdują się bardziej szczegółowe informacje. Schemat postępowania wobec takich kont jest w miarę prosty, bezpieczny i sprawiedliwy.

Schemat działania
1) Jeśli w profilu pojawia się informacja "Konto wolne" to możemy przejąć nazwę użytkownika w ustawieniach naszego konta. Nowi użytkownicy również mogą się rejestrować korzystając z takiej nazwy. Jest ona wolna.
2) Jeśli przejmiemy taką nazwę to nieaktywny w serwisie użytkownik, który ją posiadał otrzyma specjalną wiadomość e-mail z informacjami o braku aktywności, przejęciu nazwy konta i propozycji nowej nazwy. Nowa nazwa jest zwykle lekko modyfikowana np. poprzez dodanie/podwyższenie numeru na końcu nazwy. Nic poza nazwą nie jest zmieniane, a konto takiego użytkownika pozostaje. Przykładowo jeśli zmienimy nazwę użytkownika na wolną - "marta", to konto użytkownika marta zostanie zmienione na marta2 i zostanie wysłany e-mail z informacjami o zmianie, a my otrzymamy nazwę marta.

Jakie nazwy mogą być wolne?
Obowiązują pewne restrykcje przez wzgląd na to, że ktoś może z czasem powrócić do nieużywanego konta. Tak więc kontami wolnymi stają się:
1) Konta, które nie zostały aktywowane przez rok od czasu rejestracji,
2) Konta użytkowników, którzy spędzili w serwisie mniej niż 10 minut i ostatnio odwiedzili serwis ponad rok temu.

W innych sytuacjach konto nie może zostać przejęte. Nie ma i nie będzie możliwości przejmowania kont kiedykolwiek aktywnych użytkowników oraz zbanowanych czy mało aktywnych ale odwiedzających serwis użytkowników. Celem zmiany jest zwiększenie dostępności bardziej atrakcyjnych nazw dla aktywniejszych użytkowników przy jednoczesnym zachowaniu dotychczasowego stanu rzeczy.

Komentarze i opinie można kierować w tym temacie. Większe propozycje można zamieszczać w temacie z propozycją.

Z uszanowaniem,
administracja Bajkitv.pl.
_____
Sygnatura•••
Viperro

Płeć:
Dołączył:
Punkty: 21844$
Podziękowania: 380
Posty: 4756
Ostrzeżenia: 2/7
ocenił na: 0
Dwa pytania.
1. Co się dzieje z postami, podziękowaniami, znajomymi itd. po przejęciu konta? Bo jednak w te 10 minut można coś zrobić. Przykładowo znalazłem takie konto: profil-h2ojustaddwater - ma 1 post na forum, oraz -3$. Czy te minusowe punkty zostaną odliczone osobie przejmującej konto?
2. Czy gdyby osoba z wolnego konta nagle zalogowała się w Serwisie, to czy status konta uległby zmianie?
_____
Sygnatura•••
lolek

Płeć:
Dołączył:
Punkty: 826$
Podziękowania: 1964
Posty: 2465
ocenił na: 0
Konto pozostanie nieruszone, czyli wszystkie statystyki pozostaną takie jak wcześniej. Zasadniczo zostanie zmieniony jedynie nick na wolny i "mniej ciekawy", a konto nadal będzie dostępne (użytkownik, którego nazwa została zmieniona otrzymuje odpowiednie informacje na e-mail i nadal ma możliwość logowania się do serwisu). Natomiast w sytuacji, gdyby osoba z tego konta zalogowała się w serwisie to status "wolnego konta" zostałby zdjęty wraz z zalogowaniem.
_____
Sygnatura•••
Viperro

Płeć:
Dołączył:
Punkty: 21844$
Podziękowania: 380
Posty: 4756
Ostrzeżenia: 2/7
ocenił na: 0
Dziękuję za odpowiedź, w sumie nie doczytałem za dokładnie.
profil-MaciekJedi - konto wolne, nie jest to błąd? Ma 8 godzin czasu wizyt, poza tym ostatnio logował się przedwczoraj.
Co ciekawe profil użytkownika był wyświetlony wśród tych przeglądających aktualnie serwis (inaczej bym go nie znalazł).

Jeżeli się mylę to proszę o korektę.
_____
Sygnatura•••
lolek

Płeć:
Dołączył:
Punkty: 826$
Podziękowania: 1964
Posty: 2465
ocenił na: 0
Naprawione, informacja nie aktualizowała się przy auto-logowainu (opcja "Pamiętaj"). 14 nieaktywowanych kont w przeddzień aktualizacji również uzyskało status kont wolnych. Statusy z tych kont jeszcze przed chwilą zostały zdjęte.
_____
Sygnatura•••