Zaloguj
lolek

Płeć:
Dołączył:
Punkty: 826$
Podziękowania: 1964
Posty: 2465
ocenił na: 0
Ostatnio skrupulatnie pracujemy nad poprawą jakości Download i Online. Oprócz wprowadzanych w zmian i prac nad przygotowaniem bota do sprawdzania linków w Download i Online, przeprowadzone zostały wstępne porządki w Online.

Porządki polegały na przejrzeniu blisko 300 rozmaitych hostingów, z których materiały znajdują się w serwisie i trwałym usunięciu materiałów z serwisów, które:
a) nie były hostingami, np. pośredniczyły hostingom (np. tak jak Bajkitv.pl zawierały materiały udostępniane od innych hostingów, często konkurencyjne serwisy oferujące płatne oglądanie),
b) zawierały płatne materiały (vod lub streaming na życzenie w wersjach wyłączenie płatnych) - generalnie wszystkie typu streamo, ominlimit i podobne, często podejrzane, wyłudzające serwisy,
c) jakość serwisów uniemożliwiała oglądanie (wymogi instalacji podejrzanych wtyczek czy podejrzane zachowanie witryn),
d) uniemożliwiały jakiekolwiek oglądanie Online - często zdarzały się materiały Online z serwisów takich jak np. egofiles, bitshare czy catshare - ostatni nie jest typowym hostingiem video, posiada cechy standardowego hostingu ale mimo generowania pełnego podglądu video brakuje m.in. możliwości osadzania video, a liczne zabezpieczenia czy problemy z konwersją video uniemożliwiają w wielu przypadkach oglądanie bez pobierania.

Generalnie nie skupiamy się na szybkości buforowania video, więc materiały z wolniejszym buforowaniem oczywiście są i będą dostępne ale hostingi próbujące instalować wtyczki czy zezwalające tylko na pobieranie, a nie na oglądanie materiałów z góry zostały wpisane na czarną listę. Przyszłościowo w Online zablokowane zostały takie hostingi, których wydawać by się mogło, że nie można było pomylić z hostingami video. Były to m.in. bayfiles, bitshare, filenuke czy egofiles. Zdarzały się też linki prowadzące do Bajkitv.pl czy LastCast.tv - takie materiały były niegdyś ukrywane przez moderację, ale w związku z porządkami również zostały trwale usunięte.

Sumarycznie usuniętych zostało 567 materiałów. Wszystkie były materiałami, których oglądanie nie było możliwe, dlatego nie znikły z widoku publicznego, a została podjęta decyzja o ich trwałym usunięciu. W planach pozostaje ponowne sprawdzenie linków w obu kategoriach (download i Online), ukrycie wszystkich postów/materiałów, w których wszystkie linki wygasły, lub hostingi nie działają oraz oznaczenie wszystkich aktywnych linków w Download. Dzięki takim zmianom kategorie download i Online staną się jeszcze czystsze, a pozostawiane będą wyłącznie pewne linki.

Komentarze, opinie i mniejsze propozycje można kierować w tym temacie. Większe propozycje można zamieszczać w dziale z propozycjami.

Z uszanowaniem,
administracja Bajkitv.pl.
_____
Sygnatura•••
Viperro

Płeć:
Dołączył:
Punkty: 21844$
Podziękowania: 380
Posty: 4756
Ostrzeżenia: 2/7
ocenił na: 0
Bardzo dobrze że robicie porządki i poprawiacie jakość materiałów online, tylko mam takie małe pytanko - czy w związku z trwałym usunięciem tych materiałów, punkty za nie również zostały odjęte? Bo byłoby to trochę niesprawiedliwe, gdyż wcześniej zakazu takich hostingów nie było, więc dodawane one były jak najbardziej prawidłowo i punkty chyba powinny zostać. Nie mówię tu o sobie, bo z mojego konta zniknęły tylko 33 materiały, więc ubytku punktów nawet bym nie zauważył. To tylko takie moje pytanie.

Odnośnie propozycji, to mam jedną, lecz napiszę o niej w dziale propozycje_zazalenia-f40 w najbliższym czasie :)

Pozdrawiam.
_____
Sygnatura•••
lolek

Płeć:
Dołączył:
Punkty: 826$
Podziękowania: 1964
Posty: 2465
ocenił na: 0
czy w związku z trwałym usunięciem tych materiałów, punkty za nie również zostały odjęte? Bo byłoby to trochę niesprawiedliwe, gdyż wcześniej zakazu takich hostingów nie było, więc dodawane one były jak najbardziej prawidłowo i punkty chyba powinny zostać.

Takie linki w znacznej większości już wcześniej były usuwane ale wyłącznie z widoku publicznego, ponieważ nie były zgodne z Regulaminem. Różnica polega na tym, że od wczoraj większość takich stron jest blokowana od razu przy dodawaniu, a wcześniej dodane materiały tego typu, np. z konkurencyjnych witryn lub inne, które wcześniej przeoczyliśmy zostały usunięte na stałe. Przy trwałym usuwaniu materiałów wszystkie statystyki są odejmowane, punkty również.

Jakiś czas temu zmieniliśmy politykę w stosunku do podejrzanych witryn czy od razu przy akceptacji niedziałających materiałów video, dlatego jeśli coś nie działa prawidłowo przy akceptacji to w porównaniu do wygasłych materiałów po jakimś czasie nie jest usuwane z widoku publicznego ale od razu na stałe. Dawniej tak nie było i materiały takie gdzieś pozostawały. Teraz zostało to po prostu w pewien sposób uregulowane.

Linków, które wygasły po jakimś czasie standardowo oczywiście nie usuwamy trwale by statystyki wraz z punktami dla dodających były zgodne i było to w miarę sprawiedliwe dla tych, którzy dodali wcześniej jakiś materiał, który z kolei dopiero po jakimś czasie przestał działać. W tej sytuacji jednak nie dało się inaczej, ponieważ każdy z usuniętych linków łamał postanowienia Regulaminu.
_____
Sygnatura•••