Zaloguj
Polacy wraz z Netfliksem nakręcą serial „Wiedźmin”

Polacy wraz z Netfliksem nakręcą serial „Wiedźmin”

Plotka      zaakceptowany
9,00/10  Ilość głosów2
Oceń:
Robert202

Płeć:
Dołączył:
Punkty: 1897$
Podziękowania: 315
Posty: 319
ocenił na: 0
Polacy wraz z Netfliksem nakręcą serial „Wiedźmin”

„Nasze doświadczenia artystyczne i produkcyjne pozwalają nam na realizację projektów o światowym zasięgu, zgodnych z obecną strategią rozwoju firmy” – napisał w oświadczeniu Piotr Sikora, prezes Platige Image. Firma znana m.in. z filmów „Legendy Polskie” połączyła siły z Netfliksem i razem wyprodukują serial na podstawie sagi Andrzeja Sapkowskiego „Wiedźmin”. W projekt zaangażowany będzie również Tomasz Bagiński, nominowanym do Oskara za krótkometrażową animację „Katedra”.

Na co twórcy „Wiedźmina 3” przeznaczą państwowe wsparcie?
– Jesteśmy podekscytowani, że rozpoczynamy ten projekt – powiedziała portalowi tvp.info Magdalena Pieńkowska, dyrektor marketingu Platige Image. Jak dowiedział się portal, polska firma będzie producentem wykonawczym projektu. – Odpowiadamy za m.in. reżyserię czy postprodukcję – dodała Pieńkowska.

Serial powstanie wspólnie z Netfliksem oraz Sean Daniel Company, odpowiedzialną m.in. za film „Mumia” z 2017 r. z Tomem Cruisem w roli głównej.
– Sukcesywnie rozwijamy przedsięwzięcia z obszaru projektów opartych na oryginalnym dorobku kulturowym, nowych technologiach i towarzyszących im modelach biznesowych – dodał Sikora.

Kto zagra główne role?

Na razie nie wiadomo, kiedy miałyby rozpocząć się zdjęcia ani kto zagra główne role. – Wszystkie dodatkowe informacje będziemy przekazywać na bieżąco – zapewniła Pieńkowska.

Saga „Wiedźmin” to cykl ośmiu książek przedstawiających historię wiedźminów – legendarnych łowców, którzy we wczesnym wieku rozwijają nadprzyrodzone zdolności, aby stawiać czoło złu i walczyć z potworami. Opowiadania Sapkowskiego znalazły się na liście bestsellerów New York Times’a, stały się też podstawą gry. Zostały przetłumaczone na ponad 20 języków.
Podziękowania dla autora posta:
HEROES, danima, Ryuuga