Zaloguj
Pojutrze

The Day After Tomorrow
Film, 2004
9,20  głosy: 5Oceń:
Ulubiony
Do obejrzenia
Obejrzany
Premiera:
27 maja 2004Polska17 maja 2004
Produkcja:

Reklama

Linki OnlineStrona  Zgłoś

Zarządca strony:
wlodii
od 26 paź 2008, 07:09
Wyświetlenia:
1,367
Materiały Online:
6  Dostępne2/Niedostępne4

Fabuła

Reżyseria:
Roland Emmerich
Scenariusz:
Roland Emmerich, Jeffrey Nachmanoff

Klimatolog Jack Hall (Dennis Quaid) od wielu lat pracuje nad odpowiedzią na pytanie, czy Ziemia stoi u progu nowej epoki lodowcowej. Wyniki badań, które przeprowadził na Antarktydzie dowodzą, że nasza planeta już 10 tysięcy lat temu zmierzyła się z podobnym problemem i wygląda na to, że przyroda chce zafundować ludzkości powtórkę z historii. Od Antarktydy odrywa się fragment pokrywy lodowej, który jest na tyle duży, że całą Ziemią wstrząsa seria kataklizmów. Na Hawajach szaleje huragan, w Indiach śnieżna zamieć, Tokio zostaje zbombardowane gigantycznym gradem, a Los Angeles prawie znika z powierzchni globu zmiecione przez tornado. Jack stara się powiadomić Biały Dom o zbliżającej się klęsce żywiołowej na niespotykaną dotąd skalę. Podobne działania przeprowadza jego kolega ze Szkocji, profesor Terry Rapson (Ian Holm). Niestety nikt nie wierzy naukowcom uważając ich diagnozy za przesadzone. Kolejne godziny przekonują jednak nawet największych sceptyków. Nowy Jork zostaje zalany przez gigantyczną falę powodziową, po której następuje gwałtowny spadek temperatury. Wszystko zamarza w ciągu kilku minut. Zostaje podjęta decyzja o natychmiastowej ewakuacji do Meksyku ludności mieszkającej na południe od Nowego Jorku. Nie ma czasu ani środków, by ratować pozostałych. Tymczasem w Nowym Jorku przebywa 17-letni syn Jacka, Sam (Jake Gyllenhaal), który wraz z grupą ocalałych z powodzi chroni się w bibliotece publicznej, skąd udaje mu się zadzwonić do ojca. Jack z przyjacielem Frankiem Harrisem (Jay O. Sanders) wyrusza na północ, by ratować syna.

Galeria


Rozmowy (3)   dodaj temat

Clear
Clear
Tak, pamiętam jak kilka lat temu oglądałem ten film - byłem wtedy zaskoczony, bo był jednym z najlepszych filmów katastroficznych jakie widziałem. Ciekawa fabuła, efekty specjalne też trzymają poziom, ale także bardzo dobra gra aktorska, czego o wielu nowych filmach nie można powiedzieć ;)
No i bardzo dobrze dopasowane tło dźwiękowe.
ChBa
ChBa
Także mój ulubiony film katastroficzny. Mimo, że już zaczyna mieć swoje lata, to nadal przyjemnie mi się go ogląda. Jeśli chodzi o efekty, nie jest to 2012, ale na pewno zasługuje na większe uznanie, gdyż pod względem fabularnym przeważa nad nim mocno (choć nadal jest to film katastroficzny, a te nie mają z reguły jakiejś wielce skomplikowanej fabuły).
XziomX
XziomX
Extra film! Jeden z najlepszych filmów katastroficznych jakie widziałem. Nie to co g**niane produkcje Asylum -.- Efekty świetne, gra aktorska na poziomie, fabuła przeplatana niezłą akcją trzyma w napięciu. Polecam, moja ocenka 10/10 :D