Zaloguj
Nie ma w serwisieXiaoKopiuj nick
Xiao

Płeć:
Dołączył:
Punkty: 8$
Podziękowania: 424
Posty: 1782
Ostrzeżenia: 1/5
ocenił na: 0
Witam, wiele z was pewnie ogląda filmy/seriale/bajki na komputerze, nie przez przeglądarkę ale przez różnej maści programy.
W tym poradniku wypiszę najlepsze aktualnie dostępne odtwarzacze do oglądania filmów jak i kodeki

1. ALLPlayer 6.5 Lite Strona Allplayer
Bardzo fajny odtwarzacz, który ma dużo funkcji i wygląda on tak:
Obraz
Allplayer posiada możliwość odpalenia multum formatów napisów które są opisane niżej, ma też funkcję wyłączenia się komputera jeśli film się skończy, może otworzyć naprawdę wielką ilość rozszerzeń, które są wypisane niżej, ma też funkcję wyszukiwania napisów od takich grup jak:NapiProjekt czy Opensubtitles.org co go czyni bardzo dobrym odtwarzaczem na rynku i jest przede wszystkim DARMOWY! Inne funkcję bardziej zaawansowane możecie zobaczyć na ich stronie ewentualnie ściągnąć i samemu przetestować gorąco polecam!
Formaty napisów:
ASS, SSA, SUB, TXT, SRT, SMI, MPL2, MicroDVD
Rozszerzenia:
AVI, MPEG, MPG, ASF, MOV, MP4, RM, WMV, DAT, M2V, OGM, VOB, QT, ASX, M2P, WAV, MPA, MP3, MID, WMA, OGG, CDA


2. VLC media player Strona VLC
Drugim z kolei bardzo fajnym odtwarzaczem jest VLC media player.
Obraz
Jest równie dobry co ALLPlayer 6.5 Lite jest lekko skromniejszy, bo brakuję tu funkcji wyszukiwania napisów jak w ALLPlayerze ale to go nie wyklucza, ponieważ ma multum innych funkcji które to rekompensują są to bardziej zaawansowane funkcję które możemy zobaczyć pod tym linkiem : Funkcje VLC
Jeśli chodzi o odtwarzane formaty napisów i rozszerzenia niczym się one praktycznie nie różnią!

3. K-Lite Codec Pack Mega Kodeki
Dla entuzjastów starego dobrego windowsowego odtwarza polecam ściągnąć kodeki, z tymi kodekami filmy powinny śmigać bez problemu :).
_____
Obraz
Sygnatura•••
Dmochu

Płeć:
Dołączył:
Punkty: 2$
Podziękowania: 119
Posty: 234
ocenił na: 0
Temat został kompletnie przebudowany, wygląda bardziej estetyczniej i jest bardziej informacyjny, wszelkie błędy upiększenia proszę kierować do mnie na pw poprawię.
_____
Obraz
Sygnatura•••
Nie ma w serwisieCobrosKopiuj nick
14,8%
Cobros

Płeć:
Dołączył:
Punkty: 203$
Podziękowania: 7
Posty: 148
ocenił na: 0
Ja tam już od długiego czasu używam Media Player Classic-Home Cinema :

MPC-HC

+

K-Lite Codec Pack

I nie ma niczego czego bym tym nie odpalił . Program jest prosty,ale jednocześnie ma wiele opcji które przydadzą się bardziej zaawansowanym użytkownikom . Dobrze współpracuje z napisami . Ma nawet zintegrowaną bazę co pozwala wyszukać napisy bezpośrednio z programu ( także w języku polskim )

Używałem przez jakiś czas Allplayera ale po jakimś czasie zaczął mi "świrować " wymagał przeinstalowywania niektóre opcje przestawały działać . Dlatego przeniosłem się na MPC-HC czego nie żałuję .