Zaloguj
lolek

Płeć:
Dołączył:
Punkty: 826$
Podziękowania: 1964
Posty: 2465
ocenił na: 0
Wystartowaliśmy z nieco bardziej odświeżoną wersją serwisu. Oprócz szeregu zmian mających na celu poprawienie wydajności serwisu, wprowadzonych zostało sporo zmian wizualnych i kilka z zakresu funkcjonalności. Poprawione zostały również wszystkie dotychczas zgłaszane problemy związane z dużym zakresie z wizualnością.

Wszystkie rozdzielczości
Najważniejsze wprowadzone zmiany to dopasowanie serwisu pod różne rozdzielczości, dopasowanie standardowej wersji serwisu pod nowsze urządzenia mobilne. Co prawda w przypadku starszych telefonów warto korzystać z bardziej zoptymalizowanej i uniwersalnie przystosowanej wersji mobilnej ale w przypadku nowszych urządzeń tj. tablety czy telefony z większą rozdzielczością nie powinno być problemów z wyświetlaniem normalnej wersji serwisu.

Zmiany wizualne
Wprowadzone zostało kilka mniej lub bardziej znaczących zmian wizualnych, serwis na domyślnych rozdzielczościach wykorzystuje większą przestrzeń, panel nad logiem został wtopiony w logo i jest zawsze dostępny, menu główne jest bardziej widoczne i szybsze, nastąpiła mała zmiana tła loga, a tło serwisu zostało uporządkowane w taki sposób, by przeglądanie serwisu było nieco bardziej komfortowe - ostatnie wymaga chwili na przyzwyczajenie :) Jako dodatek wprowadzone zostają nowe, bardziej stylowe pola wybierania w całym serwisie. Przykład w prywatnych wiadomościach lub przy edycji preferencji.

Lepsza funkcjonalność
Poza lepszą wydajnością i zmianami wizualnymi w porównaniu do otwarcia bazy produkcji w funkcjonalności nie ma wielu zmian. Od teraz istnieje możliwość odłączenia menu za pomocą świecącej obok menu pineski. Dzięki czemu przeglądając serwis menu będzie za nami podążać. Opcja pomaga w nawigacji ale na razie domyślnie jest wyłączona (tzn. wymagana jest aktywacja przez kliknięcie na pineskę). Zostały poprawione podpowiedzi wyszukiwania dla Super VIP, które powinny aktywować się nieco szybciej. Dodatkowymi zmianami są wykrywanie wygasłych obrazów i stosowanie odpowiedniej informacji przy podglądzie obrazów oraz poprawa animacji w portalu (np. w najnowszych w Online) - wczytują się i działają o wiele szybciej.

Odświeżona wersja jest wciąż w końcowej fazie testów. Z pewnością na bardzo małych rozdzielczościach mogą występować jeszcze nieznaczne problemy z szerokością serwisu. Bardziej szczegółowa lista zmian jak zawsze jest dostępna w temacie z poprawkami w tym dziale. Dodatkowe problemy można zgłaszać w dziale Propozycje, zażalenia.

Opinie można kierować w tym temacie.
_____
Sygnatura•••
Nie ma w serwisiefefesKopiuj nick
10,9%
fefes

Płeć:
Dołączył:
Punkty: 211$
Podziękowania: 32
Posty: 109
ocenił na: 0
Przy 24 calach trochę wszystko za szerokie jest. Cała prawa kolumna na stronie głównej jest nienaturalnie szeroka. Ramki z widoku tematów też lekko za szerokie ale tu można się przyzwyczaić.
lolek

Płeć:
Dołączył:
Punkty: 826$
Podziękowania: 1964
Posty: 2465
ocenił na: 0
W tematach widok powinien być już nieco lepszy. W portalu zmiany wciąż są przeprowadzane i aktualizacje w miarę możliwości wprowadzane są na bieżąco.

Widok z początku może wydawać się bardzo szeroki, ponieważ dotychczas serwis był dostępny tylko pod mniejsze rozdzielczości ale to tylko kwestia czasu, przyzwyczajenia i wprowadzenia jeszcze drobnych poprawek do widoku, by przy większych rozdzielczościach nie było wymagane np. ręczne skalowanie strony i wszystko jakoś się prezentowało na najróżniejszych urządzeniach.

Najdrobniejsze problemy można zgłaszać w temacie: Błędy, problemy z serwisem.
_____
Sygnatura•••
Nie ma w serwisieXziomXKopiuj nick
XziomX

Płeć:
Dołączył:
Punkty: 878$
Podziękowania: 1158
Posty: 6314
ocenił na: 0
Popularne online w portalu maja malusie okładki i nadal wyglądają brzydko. To samo nowe w galerii. Rozdziałka 1280x1024

Poprawione, wymagane odświeżenie.
@lolek
_____
Obraz
Sygnatura•••
Nie ma w serwisieroofieKopiuj nick
roofie

Płeć:
Dołączył:
Punkty: 2$
Podziękowania: 279
Posty: 1171
ocenił na: 0
Na laptopach nowy wygląd jest okropny. Wszystko szerokie jak nie wiem co... Moim zdaniem zły pomysł z tą zmianą.
Viperro

Płeć:
Dołączył:
Punkty: 21844$
Podziękowania: 380
Posty: 4756
Ostrzeżenia: 2/7
ocenił na: 0
Faktycznie trochę przesadzone z tą szerokością, ale myślę że kwestia tygodnia i się wszyscy przyzwyczają :)
_____
Sygnatura•••
Nie ma w serwisiekiritoKopiuj nick
9,1%
kirito

Płeć:
Dołączył:
Punkty: 10$
Podziękowania: 11
Posty: 91
ocenił na: 0
Zamiast poszerzać forum, dodałbym dodatkowy boczny panel widoczny tylko na panoramicznych ekranach, coś takiego jak np, ostatnio dodane, najczęściej oglądane, itd.
_____
Chcieć to móc

Obraz
Sygnatura•••
Shingen

Płeć:
Dołączył:
Punkty: 14$
Podziękowania: 441
Posty: 1708
ocenił na: 0
A można to jakoś zmniejszyć? Bo nienaturalnie muszę jeździć oczami po ekranie i głowa mnie boli przez co serwis nie jest dla mnie atrakcyjny.
_____
Obraz
Sygnatura•••
Nie ma w serwisieXziomXKopiuj nick
XziomX

Płeć:
Dołączył:
Punkty: 878$
Podziękowania: 1158
Posty: 6314
ocenił na: 0
U mnie przy rozdziałce 1280x1024 jest O WIELE lepiej niż wcześniej :p
_____
Obraz
Sygnatura•••
Nie ma w serwisiemarcinek19209Kopiuj nick
55,9%
marcinek19209

Płeć:
Dołączył:
Punkty: 990$
Podziękowania: 17
Posty: 559
ocenił na: 0
fajnie ze zrobiliscie responsywna stronke myslicie przyszlosciowo ale troche dziwnie to wyglada na wiekszych rozdzielczosciach za bardzo sie rozciaga jak dla mnie:)