Zaloguj
Nie ma w serwisieXziomXKopiuj nick
XziomX

Płeć:
Dołączył:
Punkty: 994$
Podziękowania: 1154
Posty: 6301
ocenił na: 0
Robimy ranking najgłupszych firm. Takich co w d mają klienta i sprzedają ludziom g**na. Ja zacznę.

1. Netia
Firma Netia wyłudza od klientów pieniądze podłączając im pakiety i dodatki, o które klienci nie prosili. Ma słabych techników, dysponują starymi łączami TP, w których często są awarie i internetu możesz nie mieć tygodniami. Obsługa klienta jest fatalna, a dział sprzedaży wciska klientom na siłę nieodpowiednie umowy. To nie wszystko jak masz internet za 39zł to jest to NIEPRAWDA. Bo do tego musisz dopłacić 30zł za "utrzymanie linii".
Spoiler
Chcesz przedłużyć umowę na internet? OK ale nie licz, że przejdziesz na tańszy pakiet albo dostaniesz go tyle że z telefonem stacjonarnym, za który zapłacisz dodatkowe 100zł miesięcznie więc wyjdzie cię to drożej. Przy rozmowie przez telefon albo w punkcie Netii konsultant nawet ci o tym nie powie. Dowiesz się po miesiącu jak przyjdzie pierwsza faktura Chcesz się wycofać? Po miesiącu kiedy już przyszła faktura nie da się no chyba że zapłacisz karę umowną 600zł.

Nie potrafią przesłać nagrania z rozmowy (niby wysyłają po 14 dniach ale można czekać i pół roku). Przy kolejnych telefonach do nich spławiają klienta. Ich cenniki to jedno wielkie oszustwo, włączają sobie wedle własnego uznania dodatkowe usługi za które biorą dziesiątki zł miesięcznie. Dzierżawią szitowe łącza od TP, a kontakt z klientem jest do d**y. Technicy olewają sprawę, przyjeżdżają jak chcą. W razie awarii (których jest dużo) nie wiadomo czy wina jest TP czy Netii i sprawdzają nawet miesiąc, a faktura korygująca? Kliencie musisz do nich dzwonić i się prosić bo inaczej nic nie dostaniesz mimo że internet nie działa przez miesiąc!

To nic, bo jak już internet nie działa to masz pecha i możesz czekać tydzień, dwa, a rekordowo nawet MIESIĄC. No ale możesz też zrezygnować z umowy, tyle że zapłacisz karę umowną 500-900zł.

2. T-mobile
Za najbardziej antykonsumenckie podejście do klienta. Oszukiwanie klientów na każdym kroku, wciskanie nikomu niepotrzebnych usług zarówno do abonamentów jak i ofert na kartę "na próbę" (a potem idioto płać).
Spoiler
4gr z sprawdzanie ile ci zostało środków na koncie, nieuzasadnione podwyżki abonamentu osób na umowie bez urządzenia, bądź tym, którym się umowa skończyła, czy zmianę warunków umowy osobom, które nie mogą de facto zrezygnować, bo operator sobie wymyślił, że raty za sprzęt nie są częścią umowy. Dodatkowo za denne reklamy i zwalanie winy za złą sytuację firmy na pracowników najniższego szczebla, podczas gdy ryba psuła się od głowy.

T-mobile usługi bankowe wprowadza opłatę za kartę do konta. Pogarszanie "darmowego" konta nastąpiło od zmianymarki Alior Sync na T-mobile Usługi Bankowe. Najnowszym pomysłem jest wprowadzenie opłaty za używanie karty. Od 1 czerwca, opłata ta wyniesie 6 złotych. To kolejny "genialny" pomysł T-mobile, po 4 groszach za sprawdzanie stanu konta, 5zł podwyżki "bo tak" dla posiadaczy umów na czas nieokreślony lub bez urządzenia, oraz zmiany warunków umowy dla klientów, którzy nawet gdyby zrezygnowali, to i tak musieliby płacić raty za sprzęt.

3. NC+ / CANAL+
Za wciskanie ludziom pakietów w cenach wziętych z d**y. Za to, że wyciskają z klientów ostatnie grosze dając im droższe niż w umowach abonamenty na lata pod rygorem 'słynnej kary umownej'. Za to, że potrafią wydzwaniać do klientów po 10 razy dziennie żeby wcisnąć im droższy pakiet od tego co klienci mają. Wygląda to tak, że dzwoni konsultant i powie wszystko, że pakiet będzie tańszy, że będzie za darmo przez 6 miesięcy i że będzie pierdylion nowych kanałów, a potem klient budzi się z opłatami po 100 - 200 zł miesięcznie. Podobnie działa netia i tmobile. Wiem, pracowałem, NIE POLECAM.

4. Canon
Zasłużyli na to miejsce za sprzedawanie lewych drukarek, które niszczą kardidże i pokazują błąd E5. Trzeba kupić ich kardidż bo jak nie to inny popsują ale to nie wszystko bo jak nie ma tuszu to w niektórych canonach nie możesz.. PRZESKANOWAĆ - nie KURDE NIE DA SIE BO BEZCZELE MUSZĄ BLOKOWAĆ ŻEBY KUPIĆ. Żenada.

5. Nike i Adidas
Jak można sprzedawać buty za pół tysiąca? I jeszcze to że są niby lepsze od innych firm. Ludzie to kupują bo im coś się pomyliło.

6. IKEA
Wykorzystują pracę dzieci na filipinach, twórca był faszystą i wykorzystywał do niewolniczej pracy ludzi w PRL i z NRD. Unikają płacenia podatków, mają niby fundacje, które nikomu nie pomagają, a meble są kiepskiej jakości. Wbrew oficjalnym informacjom niszczą lasy i zabija zwierzynę. OMIJAĆ TE FIRMĘ.

7. Orange
Za najgorszą jakość internetu mobilnego, częste awarie, bzdurne procedury (np. brak możliwości wymiany karty SIM w salonach innych niż główne dla ofert na kartę, co skutkuje, że osoby z wiosek często musiałyby jechać ponad 100 km, aby taką kartę wymienić), utrudnianie życia klientom, częste, nieuzasadnione blokady numerów klientów, którzy dzwonią za dużo (w ofertach no limit), liczne kruczki w regulaminach, no limit internetu, który mogą ograniczyć w dowolnej chwili, no limit LTE, który zjada transfer podstawowy i częste oszustwa pracowników działów sprzedażowych. A także za to, że nadal jako jedyna sieć zakładają simlocki i każą sobie słono płacić za ich ściągnięcie.

8. Take Me
Firma produkuje bardzo tanie zasilacze komputerowe i obudowy . Dajmy na to zasilacz 600w od nich kosztuje już 80zł! Okazja Co nie? A nie zasilacze nie posiadają ŻADNYCH zabezpieczeń prądowych. Co może prowadzić w przypadku uszkodzenia tak owego zasilacza nawet do spalenia całej jednostki. Znane są przypadki że starsze jednostki zapalały się "ogniami piekielnymi " powodując panikę u użytkownika. O tym że nie trzymają parametrów z tabliczek nie ma co wspominać (zresztą nawet gdyby trzymały to są one tak śmieszne że nie ma co o nich gadać). Obudowy za to są "kartonowe " bez żadnej wentylacji podzespoły w tym się "gotują". Typowy przykład "piekarnika" tak żargonowo nazywa się na branżowych forach obudowy bez wentylacji. Podobnie jest z Tracer, Modecom, Codegon [ post-296775#p296775 ]

9. Pyszne.pl
Za brak poszanowania klientów, organizowanie promocji, z których nie da się skorzystać, śledzenie użytkowników, nadmiarowe weryfikowanie danych i anulowanie zleceń, już po opłaceniu

10. Biedronka
Za organizowanie żenujących promocji, w których "oszczędzamy" do kilkudziesięciu groszy, a często i tak przepłacamy. Za coraz niższą jakość produktów i coraz wyższe ceny. Za nierównomierne zatowarowanie sklepów, w rezultacie czego, często nie można znaleźć produktów, które w ofercie być powinny.


Tagi: Głupie firmy, dno, g**no, żenada, beznadziejna firma, badziew, szitowa firma, kał
_____
Obraz
Sygnatura•••
Nie ma w serwisiepashaBicepsKopiuj nick
14,3%
pashaBiceps

Płeć:
Dołączył:
Punkty: 186$
Podziękowania: 9
Posty: 143
ocenił na: 0
1. Policja
2. Pogotowie / Straż Pożarna
3. Neostrada
4. Żabka
Nie ma w serwisieDioxKopiuj nick
100%
Diox

Płeć:
Dołączył:
Punkty: 133$
Podziękowania: 266
Posty: 1454
ocenił na: 0
pashaBiceps napisał(a):
1. Policja
2. Pogotowie / Straż Pożarna
3. Neostrada
4. Żabka


Ale żabke to Ty szanuj! zakupy tam robie codziennie..
_____
Obraz
Sygnatura•••
Podziękowania dla autora posta:
pashaBiceps
Shingen

Płeć:
Dołączył:
Punkty: 14$
Podziękowania: 441
Posty: 1708
ocenił na: 0
Nike, Adidasy - jak można przedawać buty za pół tysiąca? I jeszcze to że są niby lepsze od innych firm. Ludzie to kupują bo im coś się pomyliło. :/
_____
Obraz
Sygnatura•••
Podziękowania dla autora posta:
XziomX, LoPeZ185
Nie ma w serwisiepashaBicepsKopiuj nick
14,3%
pashaBiceps

Płeć:
Dołączył:
Punkty: 186$
Podziękowania: 9
Posty: 143
ocenił na: 0
no bo są lepsze... porównaj sobie te najki za pół tysiąca a buty za 80zł...
chyba nigdy takich nie mialas ze takie bzdury piszesz
Shingen

Płeć:
Dołączył:
Punkty: 14$
Podziękowania: 441
Posty: 1708
ocenił na: 0
pashaBiceps, lepsze? No chyba o pół procenta w skali jakości. Wolę kupić 5 par butów po 100zł niż coś co jest z tak irytującej firmy.
_____
Obraz
Sygnatura•••
Podziękowania dla autora posta:
XziomX, LoPeZ185
Nie ma w serwisieXziomXKopiuj nick
XziomX

Płeć:
Dołączył:
Punkty: 994$
Podziękowania: 1154
Posty: 6301
ocenił na: 0
popieram Shingen. Zawsze chodziłem w nike i adasiach ale te buty są teraz dużo gorszej jakości. Szyją je chińczyki na ilość, płacisz 500zł za markę i nwm po co. Ostatnio dorwałem adasie za 150 zł i UWAGA chodzę w nich od maja tamtego roku. Przetrwały zimę i są dobre a wydałem tylko 150 zł. Kiedyś kupiłem za 470 i padły po roku.

Tak sobie zauważyłem że tańsze buty wytrzymują przeciętnie tyle co te droższe.
_____
Obraz
Sygnatura•••
Nie ma w serwisieXziomXKopiuj nick
XziomX

Płeć:
Dołączył:
Punkty: 994$
Podziękowania: 1154
Posty: 6301
ocenił na: 0
post-295994#p295994 zaktualizowąłem listę, dałem IKEA i nike /adidas
_____
Obraz
Sygnatura•••
Nie ma w serwisieCobrosKopiuj nick
14,8%
Cobros

Płeć:
Dołączył:
Punkty: 203$
Podziękowania: 7
Posty: 148
ocenił na: 0
Sorry ale temat trochę moim zdaniem bez sensu . Każdy poda firmy z którymi sam miał nieprzyjemnie doświadczenia .

matis2@ Ty miałeś problemy z Netią więc dla ciebie to kiepska firma,a ja znowu z Orange miałem przejścia i nigdy do nich nie wrócę .

Co do przypadku z drukarką Canon który opisujesz . Praktyka rzeczywiście łajdacka, ale stosowana nie tylko przez Canona . Lexmark, czy tańsze HPki mają to samo . Polecam zainteresować się drukarkami Brother . :)

Co do Nike i Adidasa za 500zł to się nie wypowiem bo nigdy tyle za buty nie dałem i raczej nie dam . Szkoda kasy .

Na koniec Ikea fakt praktyki mają chamskie,ale znowu nie oni jedyni . Za przykład dam Orlen wszyscy wiemy co narobili w oceanie . Oczywiście możemy zbojkotować wszystkie takie firmy . Meble zamawiać ręcznie robione a samochody przerobić na napęd wodorowy . Ale czy nas na to stać ? ( szczególnie Polaków )

Dlatego uważam że taki temat nie może być obiektywny . :)

Ale żeby nie robić offtopu kompletnego . Dam kilka przykładów z komputerowego "podwórka " :

Take Me (wszystko )

Tracer (wszystko)

Codegon (wszystko )

Modecom (wszystko poza głośnikami które są niezłe )

I nie opieram opinii tylko o swoje doświadczenia ale o doświadczenia wielu byłych klientów tych firm które opisane są internecie .

Pozdrawiam
Nie ma w serwisieXziomXKopiuj nick
XziomX

Płeć:
Dołączył:
Punkty: 994$
Podziękowania: 1154
Posty: 6301
ocenił na: 0
Nikomu nie każę bojkotować tych firm znaczy róbta co chceta ale patrz. Jak trochę osób napisze jakie firmy mają łajdackie praktyki to ludzie się tym zainteresują. I może ktoś zwróci większą uwagę jak będzie np brał drukarkę. To teraz będzie wiedział żeby unikać canona albo zainteresować się tematem robienia z ludzi d**ili na cardigeach.

Oczywiście możemy zbojkotować wszystkie takie firmy . Meble zamawiać ręcznie robione a samochody przerobić na napęd wodorowy .

Jestem za :D

btw fajnie jakbyś opisał dlaczego te firmy są złe. Będę wrzucał do tematu i zrobimy listę co w jakiej firmie ludziom nie pasuje :dobrze:
_____
Obraz
Sygnatura•••