My Little Pony: Przyjaźń to Magia (2011)
OdpowiedzPosty: 29
Strona z 3123
Planktonek

Płeć:
Dołączyła: 27 cze 2011
Punkty: 2$
Podziękowania: 152
Posty: 817

Ja wolę oglądać kucyki z napisami :)
Wolę po angielsku oglądać niż po polsku, ponieważ dubbing jest okropny...


Polskiego nie będzie.. Straszy jest ten Dubbing...

Popraw Straszy na straszny ^^
_____
Obraz
•••
Glimmer745

Płeć:
Dołączyła: 17 sty 2012
Punkty: 32$
Podziękowania: 2
Posty: 24
Ostrzeżenia: 1/3

mnie to nie robi różnicy napisy-dubbing dubbing-napisy... nie interesuje mnie to
Sttark
0,1%
Sttark

Płeć:
Dołączył: 25 sty 2012
Punkty: 2$
Podziękowania: 0
Posty: 1

Kuce są fajne nie powiem ale tylko z napisami:)Dubbing jest średni a Polski Spitfire to gwiazda odcinka^^
W końcu nie często udają się operację zmiany płci...
exorina888

Płeć:
Dołączyła: 11 lut 2012
Punkty: 4$
Podziękowania: 0
Posty: 2

Ja uwielbiam kucyki pony . Są świetne . Oglądałam wszystkie odcinki
_____
:D
•••
Shingen

Płeć:
Dołączyła: 26 gru 2010
Punkty: 60$
Podziękowania: 393
Posty: 1664
Ostrzeżenia: 1/7

hm... wrzucać to w ogóle? Ktoś chce to w formacie 3gp? Bo nie wiem czy mi się to w ogóle opłaca.. Jak ktoś chce jakiś odcinek to niech pisze. Mam wszystkie.
_____
2
•••
Przemek

Płeć:
Dołączył: 24 maja 2011
Punkty: 28$
Podziękowania: 1081
Posty: 2178
Ostrzeżenia: 1/7

Hmmm, dubbing jest ohydny, okropny, niedobry, brzydki, niedźwięczny, niedorobiony.
Oglądałem w wersji z napisami i o wiele lepiej to się ogląda... Polski dubbing jest beznadziejny... Pewnie dlatego nie jest to tak popularne w Polsce.
_____
•••
Turak
0,1%
Turak

Płeć:
Dołączył: 15 mar 2012
Punkty: 2$
Podziękowania: 0
Posty: 1

Przmus napisał(a):
Hmmm, dubbing jest ohydny, okropny, niedobry, brzydki, niedźwięczny, niedorobiony.
Oglądałem w wersji z napisami i o wiele lepiej to się ogląda... Polski dubbing jest beznadziejny... Pewnie dlatego nie jest to tak popularne w Polsce.


Heh, trochę się tego nazbierało, ale nie mogę się z tym zgodzić. Mi osobiście dubb bardzo do gustu przypadł, choć pewne niuanse wskazać można.
Mylisz się natomiast co do tego, że serial w PL popularny nie jest. Strzałem w 10, było postawienie na ten serial na MM, serial jest lubiany zarówno przez najmłodszych jak i bardzo przez ich rodziców. Serial cieszy się też dużą popularnością wśród młodzieży i wzwyż. Oczywiście większość głównie miała styczność z oryginałem i tak jest dalej(napisy, wręcz nie są do tego potrzebne). PL dubb jest dla wielu tylko "dodatkiem" ale udanym.

Przyznam, że nie spodziewałem się, że na MM dostane naprawdę udanie zdubbowany serial. Byłem mocno zaskoczony bo studiu MasterFilm to się udało. Główna obsada naprawdę spisała się bardzo udanie. Krylik, Mrozińska, Szymańska i Kołakowska jako główne postacie spisały się naprawdę udanie. Niezłe wypadła Pikuła, trochę inna sytuacja ma się z Panią Kwiatkowską której głos zupełnie nie pasuje do odgrywanej postaci.
Postaci poboczne w większości przypadków zostały zdubbowane naprawdę udanie(Szczęsny, Turowska, Bauman, Jędrzejewska itp). Jedyny mają wszyscy co do Spitfire której omyłkowo zmieniono płeć. Jak do tego doszło do dziś się głowie... Marnym pocieszeniem jest to, że nie jedna wersja tego serialu się na tym przejechała...

Wielkim plusem tej produkcji są piosenki, a tych razem mieliśmy chyba z 18 i do nich też przyczepić się zbytnio nie można. Poza Evil Enchantress wszystkie piosenki jak najbardziej są "śpiewalne", a ich teksty bardzo fajne i nie żywcem przetłumaczone z oryginału jak robiono to w innych krajach(np kraje skandynawskie). Z wykonaniem też źle nie było. Kuleje mocno "Art of Dress" w wykonaniu Pani Kwiatkowskiej, ale pozostałe piosenki wypadły dobrze i nawet lepiej, a PL "WWU" czy "AtG" to fenomenalna robota. Co ciekawe wielu wskazuje pewne polskie piosenki jakoby były lepszymi niż oryginalne, z czym jednak do końca bym się zgodził. No ale jednak takie opinie skądś się biorą.

Dla mnie minusem naszej wersji MLP są pewne liczne niedociągnięcia techniczne, małe niuanse, często nie wychwytywane gołym okiem. Lipny synch, błędy w dialogach, dźwięk przed obrazem. Głównie ja o to mam zastrzeżenia bo choć to są drobne błędy to jednak rażą jak cholera niż taki słabszy VA. Z tego co słyszałem ekipa dobrze się bawiła przy tworzeniu dubbu tej produkcji więc liczę, że kiedy przyjdzie im się zmierzyć z dubbem znakomitego S2, dostaniemy jeszcze lepszy dubb, czego wielu naprawdę bardzo chce.

Heh, ale ścianka...
Ale cóż poradzić serial wciągnął mnie jakiś czas temu ale momentem kulminacyjnym było pojawienie się dubbu. Zresztą wiele osób polubiło MLP zaczynając wlaśnie od dubbu, nie znając zupełnie oryginału.
Oryginał ok, wiadomo, dubb? Z miłą chęcią.
Przemek

Płeć:
Dołączył: 24 maja 2011
Punkty: 28$
Podziękowania: 1081
Posty: 2178
Ostrzeżenia: 1/7

Hmmm... Muszę napisać małe sprostowanie.
Otóż oglądałem dzisiaj kolejne odcinki i muszę powiedzieć... nie jest tak źle, jak wydawało mi się na początku.
W pierwszych odcinkach z dubbingiem nie mogłem przyzwyczaić się do innych głosów.
Szczerze mówiąc - dubbing zaczął mi się nawet podobać... ale i tak jest gorszy od angielskiego oryginału.

Turak słusznie zwrócił uwagę na piosenki. Faktycznie "śpiewają" one i bardzo ładnie to wychodzi... Słowa również są dobrze przetłumaczone, niedosłownie, ale tak aby wszystko łączyło się w spójną całość.

Widocznie przeżyłem "szok" przy pierwszych odcinkach, ale teraz faktycznie podoba mi się ten dubbing... No cóż, ważne że przyznałem się do błędu.
_____
•••
donfael
55,4%
donfael

Płeć:
Dołączyła: 22 lis 2008
Punkty: 377$
Podziękowania: 55
Posty: 554
Ostrzeżenia: 1/3

Moim zdaniem to nie wiem co mnie ciągnie do tej bajki ;p ale jakoś nie chce oglądać ale i tak oglądam bo chce się dowiedzieć czy te małe 3 kucyki odnajdą swoje znaczki xD i coś nie za bardzo nie mogą ;/ takie sobie to eh masakra
_____
New nr gg 32777128

Obraz
Podziękuj !!!!

wingededen.blogspot.com - zapraszam
•••
Altares

Płeć:
Dołączył: 26 lis 2010
Punkty: 4036$
Podziękowania: 268
Posty: 583

Dla zainteresowanych: 2 seria w Polsce jesienią tego roku - na przełomie września i października.
_____
Obraz
•••
OdpowiedzPosty: 29
Strona z 3123