Zaloguj
Muminki na Riwierze

Moomins on the Riviera
Film, 2014
8,75  głosy: 4Oceń:
Ulubiony
Do obejrzenia
Obejrzany
Premiera:
11 października 2015Polska10 października 2014
Produkcja:

Reklama

Linki OnlineInne tytuły

Moomins the Movie
Denmark Mumitroldene på sommerferie
Estonia Muumid Rivieral
Finland (Swedish title) Muminfamiljen på Rivieran
Finland (working title) (Swedish title) Mumintrollen på Rivieran
France Les Moomins sur la Riviera
Ireland (English title) Moomins on the Riviera
Japan Gekijouban Mûmin Minami no umi de tanoshii bakansu
Poland Muminki na Riwierze
Sweden Muminfamiljen på Rivieran
Slovenia Mumin na Azurni obali
World-wide (English title) Moomins on the Riviera


Strona  Zgłoś

Zarządca strony:
ёёёёёёёёё
od 26 gru 2015, 16:06
Wyświetlenia:
511
Materiały Online:
17  Dostępne16/Niedostępne1

Fabuła

Reżyseria:
Hanna Hemilä, Xavier Picard
Scenariusz:
Annina Enckell, Hanna Hemilä, Xavier Picard, Leslie Stewart

Cały klan Muminków wybrał się na wyjątkowe wczasy na Francuskiej Riwierze. Panna Migotka jest zachwycona plażą, pogodą i pewnym francuskim dżentelmenem, a Muminka zjada zazdrość. Kiedy Tatuś Muminka zaprzyjaźnia się z francuskim arystokratą i zaczyna używać ‘de’ przed nazwiskiem (Tatuś de Mumin), rozdrażniona Mamusia Muminka wyprowadza się na muminkową łódź, żeby poczekać aż rodzina w końcu pójdzie po rozum do głowy.

Rozmowy (3)   dodaj temat

Przemek
Przemek
Ja zmieniłem ocenę na 7/10. Powód? Obejrzałem bajkę drugi raz, tym razem z dubbingiem i jakoś przyjemniej się oglądało. Widocznie za pierwszym razem byłem nie w humorze i wszystko wydawało się takie inne. W każdym razie, chętnie obejrzę kolejne części Muminków w tym stylu.
ёёёёёёёёё
ёёёёёёёёё
Sam nie jestem zaznajomiony z książkowymi Muminkami, lecz z tego co wyczytałem, "Muminki na Riwierze" to bardzo wierna adaptacja komiksu z 1955 roku. Prawdę mówiąc mi się podobało. Nie jestem przyzwyczajony do takiego obrazu Muminków (Włóczykij z fajką xd), ale oglądało się przyjemnie i ciekawie. Niech się zabierają za resztę komiksów! :D
Przemek
Przemek
Obejrzałem, ale mam mieszane uczucia co do tej produkcji. Muminki jak zawsze fajne, ale ogólnie bajka brzydko nakręcona. Mało kolorów, wszystko takie jakieś nie-muminkowe.
Klimat Muminków czuje się tylko przez postacie... Fabuła niestety słaba. Te Muminki powinny siedzieć w tej swojej dolinie i nigdzie nie wypływać. Migotki od zawsze nie lubiłem, ale żeby upodabniać ją do prostytutki to już drobna przesada. Najbardziej nie podobał mi się moment, w którym Muminek walczył z tym "kochasiem" Migotki na miecze, a Tatuś Muminka po wygranej powiedział mu że jest z niego dumny. W Muminkach zawsze było mało przemocy i w normalnej bajce raczej Mamusia i Tatuś staraliby się nie dopuścić do walki.... Książek co prawda nie czytałem, więc nie wiem jak to "oryginalnie" w Muminkach było, niestety trochę sprofanowało to Muminki które znam.
Najgorsza kreskówka to to nie jest. Prawdziwą zarazą była ta polska, kukiełkowa wersja Muminków.

4/10, ocena zawyżona.