Zaloguj
Merida waleczna

Brave
Film, 2012
8,38  głosy: 16Oceń:
Ulubiony
Do obejrzenia
Obejrzany
Premiera:
17 sierpnia 2012Polska21 czerwca 2012
Produkcja:

Fabuła

Reżyseria:
Mark Andrews, Brenda Chapman
Scenariusz:
Brenda Chapman, Irene Mecchi

Od czasów starożytnych opowieści o epickich bitwach i legendy mistyczne były przekazywane z pokolenia na pokolenie w tajemniczych i pięknych wyżynach Szkocji. W ''Brave'', nowa opowieść dołącza do tradycji ludowej, gdy odważna Merida (głos Kelly MacDonald) staje twarzą w twarz z tradycją, przeznaczeniem i najgroźniejszą z bestii. Merida jest zręczną łuczniczką i porywczą córką króla Fergusa (głos Billy Connolly) oraz królowej Elinor (głos Emma Thompson). Zdeterminowana wyborem własnej drogi w życiu, księżniczka wymyka się z zamku podczas uczty poświęconej trzem Lordom sprawujących pieczę nad krainami królestwa: silnemu Lordowi MacGuffinowi (głos Kevin McKidd), gburowatemu Macintoshowi (głos Craig Ferguson) oraz kłótliwemu Dingwallowi (głos Robbie Coltrane). Nieprzemyślane czyny Meridy wywołują chaos i furię w królestwie. Dziewczyna zwraca się o pomoc do starej, ekscentrycznej wiedźmy (głos Julie Walters), która rzuca na księżniczkę zaklęcie. Niebezpieczeństwo wynikające z mocy czaru zmusza Meridę do odkrycia prawdziwego znaczenia odwagi. Musi się spieszyć, jeśli chce cofnąć brutalne przekleństwo.

Galeria


Rozmowy (8)   dodaj temat

Viperro
Viperro
Zgadzam się, dobra bajka, lecz na Oscara nie zasłużyła. "Ralph Demolka" zdecydowanie lepszy.
kasras2001
kasras2001
kasras2001
fajna bajka a szcególnie w 3D jak mordu ten człowiek zamieniony w niedzwiedzia wyskakuje to tak jak by leciał na nas polecam!!!:)
kasras2001
kasras2001
fajna bajka mogę ja bez żadnych wątpliwości też mogę ją polecić
Clear
Clear
Duplo65,
Ja akurat, właśnie dlatego, że to Disney (albo Pixar, jak kto woli, ale to naprawdę jeden pies), oczekiwałem lepszej jakości animacji. Trochę się zawiodłem właśnie na grafice, ale pomijając ten drobiazg, obejrzenie tego filmu było naprawdę dobrym pomysłem ;]