Zaloguj
Igrzyska śmierci

The Hunger Games
Film, 2012
9,48  głosy: 27Oceń:
Ulubiony
Do obejrzenia
Obejrzany
Premiera:
23 marca 2012Polska12 marca 2012
Produkcja:

Reklama

Linki OnlineStrona  Zgłoś

Zarządca strony:
Duplo65
od 24 mar 2012, 08:46
Wyświetlenia:
6,661
Materiały Online:
40  Dostępne2/Niedostępne38

Fabuła

Reżyseria:
Gary Ross
Scenariusz:
Gary Ross, Suzanne Collins, Billy Ray

W państwie Panem, którym rządzi złowrogi prezydent Snow (Donald Sutherland), dostatnio żyje się tylko nielicznym wybrańcom sprzyjającym opresyjnej władzy. Pozostali mieszkają w biednych, zamkniętych dystryktach. Gdy zaczęli się buntować, władze wpadły na pomysł, aby zorganizować igrzyska, które będą skutecznym narzędziem kontroli.

Do udziału w corocznych Głodowych Igrzyskach, losowani są przedstawicieli z poszczególnych dystryktów. Z Dwunastego, jednego z najbiedniejszych, wylosowani zostają Primrose (Willow Shields) i Peeta (Josh Hutcherson). Z takim werdyktem nie może pogodzić się Katniss (Jennifer Lawrence), która uważa, że jej młodsza siostra Primrose praktycznie skazana zostaje na śmierć. Bo transmitowane przez ogólnopaństwową telewizję igrzyska przeżyć może tylko jeden uczestnik.

Katniss zgłasza się, by zająć jej miejsce. Jeśli kiedykolwiek jeszcze chce zobaczyć swoich bliskich musi zwyciężyć. To zdanie wydaje się niewykonalne. Katniss nie ma bowiem żadnego doświadczenia w walce, w przeciwieństwie do trybutów, których od dzieciństwa szkoli się z myślą o udziale w igrzyskach. Ale odważna szesnastolatka rozpala w ludziach nadzieję na zmiany i staje się symbolem buntu.

Galeria


Rozmowy (16)   dodaj temat

goku1555
goku1555
witam a posiada ktoś ten film w DVD bo potrzebuje go zgrać a nigdzie go nie ma będę zobowiązany.
magdula99
magdula99
Igrzyska śmierci to chyba jeden z najlepszych filmów jakie oglądałam.
Lupik10
Lupik10
Film w końcu przeze mnie obejrzany :D. Jest świetny! Wspaniała scenografia, gra aktorów i fabuła! Bywały momenty naprawdę przerażające! Wspaniale! Czekam z niecierpliwością na następną część!
lukiii6
lukiii6
Kindia napisał(a):
Już tyle razy zamierzałam go obejrzeć i nadal tego nie zrobiłam. Jakoś mnie do niego nie ciągnie. :DTeż mam ten problem czekałem i czekałem na niego a teraz już z lenistwa czekam na lektora po nocach lepiej sie ogląda z lektorem niż z napisami czego nie wspomnę o całym angielskim gdzie trzeba się dokładnie wsłuchiwać co mówią ;D
Kindia
Kindia
Już tyle razy zamierzałam go obejrzeć i nadal tego nie zrobiłam. Jakoś mnie do niego nie ciągnie. :D