Zaloguj

Filmy

DodajFilmy animowane

Wyniki (560)
Ostatnio dodane
Born in China

Born in China (2016)
nowośćFilm

DokumentalnyPokaż opis
Twórcy dokumentu wyruszają w głąb chińskiej głuszy na spotkanie z trzema zwierzęcymi rodzinami. Bohaterami filmu są dorosła panda wraz dziećmi, bystre małpki rokselany oraz śnieżna pantera i jej potomstwo. Filmowcy przemierzają z nimi przeróżne krainy i miejsca. Są w górach oraz w sercu bambusowego lasu. Udaje im się zarejestrować niezwykle intymne i ważne momenty z życia zwierzęcych rodzin, a jednocześnie ukazać piękno i majestat świata natury. Zrealizowany z rozmachem film dokumentalny produkcji Disneynature zabiera widzów w podróż do niezwykłego świata dzikiej przyrody. Twórcy, z wyróżnionym Nagrodą Specjalną na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie Chuan Lu (Miasto życia i śmierci, Górski patrol) na czele, przemierzają Chiny, pokazując niedostępne zwykłym śmiertelnikom życie dzikich zwierząt. W produkcji nie brakuje zapierających dech w piersiach obrazów. Dokument należy do najbardziej ambitnych tego typu projektów w historii kinematografii.
0,000 głosów
Kochana mamusia nie żyje

Kochana mamusia nie żyje (2017)
nowośćMommy Dead and Dearest

Dokumentalny KryminałPokaż opis
Życie Dee Dee Blanchard nigdy nie było usłane różami. Jej ukochany mąż odszedł do innej kobiety, a huragan Katrina zniszczył cały majątek. Co gorsza jej córka, Gypsy, od dziecka była bardzo chora i wymagała ciągłej opieki. Kochająca na pierwszy rzut oka matka wzbudzała sympatię ludzi i mogła liczyć na ich hojną pomoc. Pewnego dnia doszło jednak do tragedii. Okazało się, że Dee Dee przez lata budowała fasadę kłamstw, manipulacji i przemocy, oszukując wszystkich wokół siebie. Jej córka nigdy nie była chora. Matka faszerowała ją środkami zwiotczającymi mięśnie oraz dużą liczbą leków, które wywoływały długą listę skutków ubocznych. Zdesperowana dziewczyna w końcu postanowiła zemścić się na swojej oprawczyni.
0,000 głosów
Kedi - sekretne zycie kotów

Kedi - sekretne zycie kotów (2016)
nowośćKedi

DokumentalnyPokaż opis
Stambuł to miasto z sięgającą tysięcy lat historią i jedyne najprawdziwsze kocie imperium. Spryciara, Przylepa, Sułtan, Flirciarz, Bestia, Szajba i Cwaniak to indywidualności, które są przewodnikami po mieście.
0,000 głosów
Williams

Williams (2017)
nowośćFilm

Dokumentalny Biograficzny SportowyPokaż opis
Inspirujący film dokumentalny opowiadający o powstaniu słynnego wyścigowego imperium Franka Williamsa oraz o wypadku, który niemal zatrzymał jego rozwój.
0,000 głosów
Boże błogosław Ozzy’ego Osbourne’a

Boże błogosław Ozzy’ego Osbourne’a (2011)
nowośćFilm

Biograficzny Dokumentalny MuzycznyPokaż opis
Pełnometrażowy dokument o legendarnym wokaliście zespołu Black Sabbath, który po dzień dzisiejszy kontynuuje z sukcesem karierę solową. Wypowiedzi muzyka o czasach młodości, początkach i rozkwicie kariery, uzależnieniach od alkoholu i narkotyków.
4,502 głosy
Gimme Danger

Gimme Danger (2016)
nowośćFilm

Dokumentalny MuzycznyPokaż opis
Iggy Pop i muzycy z The Stooges zdradzają Jarmuschowi historie swoich wzlotów i upadków, blaski i cienie niebezpiecznego życia, a także wspominają największe prowokacje.
0,000 głosów
Blackfish

Blackfish (2013)
nowośćFilm

DokumentalnyPokaż opis
Orka Tilikum jest odpowiedzialna za śmierć trzech osób. Dokument pokazuje skutki zamknięcia w niewoli tak inteligentnych i wrażliwych stworzeń.
9,001 głos
The Propaganda Game

The Propaganda Game (2015)
nowośćFilm

Dokumentalny PropagandowyPokaż opis
Dokument w stylu pamiętnika. Widzowie podążają śladami filmowca Álvaro Longorii, który odwiedza Koreę Północną i bada machinę propagandową państwa.
0,000 głosów
Samsara

Samsara (2011)
nowośćFilm

DokumentalnyPokaż opis
Drugi film reżysera "Baraki" to dokumentalna podróż przez najpiękniejsze zakątki 25 krajów na całym świecie z muzyką Lisy Gerrard i Dead Can Dance.
0,000 głosów
The Truth Is in the Stars

The Truth Is in the Stars (2017)
nowośćFilm

DokumentalnyPokaż opis
William Shatner spotyka się z naukowcami, twórcami i celebrytami, by porozmawiać o tym, jak optymizm płynący ze „Star Treka” wpłynął na wiele pokoleń.
0,000 głosów
Ostatnie tango

Ostatnie tango (2015)
nowośćUn tango más

Dokumentalny MuzycznyPokaż opis
Dokument opowiadający historię miłości najsłynniejszej pary tanga argentyńskiego: Maríi Nieves Regi i Juana Carlos Copes.
0,000 głosów
Moja walka. Mamed Khalidov

Moja walka. Mamed Khalidov (2017)
nowośćFilm

Dokumentalny SportowyPokaż opis
Prosto z ekranów kin! Mamed Khalidov bez cenzury! To film nie tylko o wielkim sportowcu, ale i o wysiłku, jaki musi ponieść, aby osiągnąć sukces. To film o tym jak w ciągu kilku minut z ulubieńca kibiców można stać się ich wrogiem numer 1. Śledząc Mameda Khalidowa poznajemy także barwną historię MMA w Polsce.
8,001 głos
Kontra

Kontra (2017)
nowośćCounterPunch

Dokumentalny SportowyPokaż opis
W świecie, który coraz mniej interesuje się boksem, ci zawodnicy znajdujący się na różnych etapach kariery wytrwale próbują zdobyć najwyższe laury.
0,000 głosów
Krzyżacy

Krzyżacy (1960)
nowośćFilm

DokumentalnyPokaż opis
Jest to historia Juranda ze Spychowa, który walcząc z Krzyżakami o własne ziemie traci najpierw oko. Podczas zdradzieckiego napadu na Spychów przez Krzyżaków ze Szczytna, którym przewodzi komtur Zygfryd de Lowe, Jurand traci również żonę. Aby uchronić własną córkę, Danuśkę przed podobnym losem wysyła ją na dwór księcia mazowieckiego. Danuśka poznaje Zbyszka z Bogdańca, który ślubuje jej wierność jako rycerz. Uciekając się do podłego podstępu Krzyżacy porywają Danuśkę i w ten sposób zwabiają do siebie Juranda. Aby uratować Danuśkę i Juranda, Zbyszko udaje się do Malborka, aby szukać wsparcia u Wielkiego Mistrza.
5,205 głosów
Ginący świat

Ginący świat (2015)
nowośćRacing Extinction

DokumentalnyPokaż opis
Naukowcy biją na alarm. Działalność człowieka na Ziemi może do końca stulecia wytrzebić połowę jeszcze żyjących na świecie gatunków zwierząt. Uważają też, że ludzie weszli właśnie w tzw. szósty etap życia na Ziemi, a dokładniej szósty okres wymierania – kolejny po piątym, jakim była zagłada dinozaurów. Według antropologów era, w której żyjemy, to "era człowieka" – ponieważ nasz gatunek niszczy nie tylko ziemski ekosystem, ale również przedstawicieli fauny. I jesteśmy zarazem jedynymi, którzy mogą tę katastrofę powstrzymać.
10,001 głos
The Bad Kids

The Bad Kids (2016)
nowośćFilm

DokumentalnyPokaż opis
Grupa nauczyciel liceum na pustyni Mojave stosuje niekonwencjonalne metody w celu poprawy jakości życia swoich zbuntowanych studentów.
0,000 głosów
Casting na JonBenét

Casting na JonBenét (2017)
nowośćCasting JonBenet

DokumentalnyPokaż opis
Aktorzy z rodzinnego miasteczka Jon, Benet Ramsey biorą udział w castingu do dramatu mówiącego o zabójstwie tej dziewczynki w roku 1996. Każdy ma swoją wersję wydarzeń.
0,000 głosów
Embrace

Embrace (2016)
nowośćFilm

DokumentalnyPokaż opis
Aktywistka i gwiazda mediów społecznościowych Taryn Brumfitt walczy z piętnowaniem ludzi ze względu na wygląd, promując wśród kobiet ruch akceptacji własnego ciała.
0,000 głosów
Losing Sight of Shore

Losing Sight of Shore (2017)
nowośćFilm

Dokumentalny Przygodowy SportowyPokaż opis
Film dokumentalny o osiągnięciach Coxless Crew — ekipy czterech wioślarek, które przepłynęły dystans z San Francisco do Australii w celach dobroczynnych.
0,000 głosów
Ochroniarze: tajemnice życia na straży sław

Ochroniarze: tajemnice życia na straży sław (2016)
nowośćBodyguards: Secret Lives from the Watchtower

DokumentalnyPokaż opis
Aktor Kim Coates jest narratorem serialu dokumentalnego przedstawiającego zazwyczaj skrywany przed opinią publiczną świat ochroniarzy polityków i gwiazd show-biznesu.
0,000 głosów