Zaloguj

Filmy

DodajFilmy animowane

Wyniki (186)
Ostatnio dodane
Begum Jaan

Begum Jaan (2017)
nowośćFilm

Akcja Dramat HistorycznyPokaż opis
W sierpniu 1947 roku, brytyjczycy uchwalił ustawę dotyczącą podziału Bengalu. Autor filmu zagłębia się w ponurą historię rozbioru. Akcja toczy się na granicy, która przebiega przez zabudowania burdelu z którego utrzymuje się 11 kobiet.
0,000 głosów
Zamach

Zamach (2015)
nowośćAssassination

Dramat Historyczny Thriller AkcjaPokaż opis
Okupowana Korea. Ruch oporu planuje zamach na japońskiego dowódce, ale akcja jest zagrożona, ponieważ w powstańczych szeregach ukrył się zdrajca.
0,000 głosów
Gazeciarze

Gazeciarze (1992)
nowośćNewsies

Dramat Familijny Historyczny MusicalPokaż opis
Film przedstawia tydzień z życia młodych sprzedawców gazet u schyłku XIX wieku w Nowym Jorku. Wydawca Joseph Pulitzer próbuje zaoszczędzić na swoich pracownikach, którzy w odwecie organizują strajk przeciwstawiający się jego regułom. Przewodzi im Jack Kelly (Christian BaleChristian Bale).
0,000 głosów
The Ghazi Attack

The Ghazi Attack (2017)
nowośćGhazi

Akcja Dramat Historyczny Thriller WojennyPokaż opis
Pakistańska łódź podwodna znika w tajemniczych okolicznościach. Film odkrywa tajemnicze okoliczności, w których PNS GHAZI zatonął u wybrzeża Visakhapatnam w 1971 roku.
0,000 głosów
Bóg Wojny

Bóg Wojny (2017)
nowośćDang kou feng yun

Akcja HistorycznyPokaż opis
Azja, połowa XVI wieku. Przedłużający się konflikt Chin z japońskimi piratami zmusza dwóch chińskim generałów do podjęcia walki na niespotykaną do tej pory skalę.
0,000 głosów
Wyrok w Norymberdze

Wyrok w Norymberdze (1961)
nowośćJudgment at Nuremberg

Historyczny Dramat sądowyPokaż opis
Przed sądem w Norymberdze stają członkowie hitlerowskiego wymiaru sprawiedliwości, którzy mają odpowiedzieć za zbrodnie przeciwko ludzkości popełnione podczas II wojny światowej.
0,000 głosów
Egon Schiele: Śmierć i dziewczyna

Egon Schiele: Śmierć i dziewczyna (2016)
nowośćEgon Schiele: Tod und Mädchen

Biograficzny Dramat HistorycznyPokaż opis
Początek XX wieku, Wiedeń. Inspiracją dla twórczości Egona Schielego (Noah Saavedra) są piękne kobiety i epoka, która właśnie się kończy. Największy wpływ mają jednak na niego tylko dwie osoby - siostra i jego prawdziwa miłość, którą uwiecznił na słynnym obrazu "Śmierć i dziewczyna". Obrazy Schielego poruszają wiedeńskie społeczeństwo. Artyści, m. in. Gustav Klimt, doceniają ich wyjątkowość. Za rosnącą popularnością jego twórczości, kryje się jednak ból. Mężczyzna poświęca swoje szczęście.
0,000 głosów
Titanic

Titanic (1996)
nowośćFilm

Akcja Dramat Historyczny Katastroficzny Melodramat RomansPokaż opis
W kwietniu 1912 roku wypływa w swój pierwszy rejs "Titanic" - najpotężniejszy w ówczesnych czasach pasażerski liniowiec transatlantycki, na pokładzie którego znajduje się dwa tysiące dwustu pasażerów - wśród nich para młodych kochanków - Isabella Paradine (Catherine Zeta Jones) i Wynn Park (Peter Gallagher), odważna i wyzwolona Molly Brown (Marilu Henner) i inne barwne postacie. Podczas podróży załoga zauważa w odległości pół mili ogromną górę lodową. Na ominięcie groźnej przeszkody jest już zbyt późno. Dochodzi do tragedii - potężne bryły lodu rozdzierają burtę statku, płynącego pełną mocą silników. "Titanic" zaczyna tonąć, a łodzie ratunkowe mogą pomieścić niecałe siedemset osób..
0,000 głosów
Azyl

Azyl (2017)
nowośćThe Zookeeper's Wife

Biograficzny Dramat Historyczny WojennyPokaż opis
To jedna z takich historii, o które kino musiało się upomnieć. Poruszająca filmowa opowieść, która wydarzyła się naprawdę. Antonina Żabińska, żona dyrektora warszawskiego zoo, wspólnie z mężem, Janem, ukrywali podczas II wojny światowej dziesiątki Żydów. Osobiście wydostawali ich z getta i pomagali przetrwać w opustoszałych murach ogrodu zoologicznego. Niektórzy ukrywani byli w miejscach przeznaczonych dla zwierząt, inni w willi Żabińskich. W 1965 roku Jan i Antonina Żabińscy zostali odznaczeni przez instytut Jad Waszem tytułem Sprawiedliwych wśród Narodów Świata.
0,000 głosów
Zaginione miasto Z

Zaginione miasto Z (2016)
nowośćThe Lost City of Z

Akcja Biograficzny Historyczny Przygodowy DramatPokaż opis
W roku 1925 Fawcett wyrusza do Amazonii by znaleźć starożytną cywilizację, mając nadzieję, że będzie to jedno z najważniejszych odkryć w historii. Przez wieki Europejczycy wierzyli, że w największej na świecie dżungli kryje się królestwo El Dorado. Tysiące śmiałków zmarło podczas poszukiwań, co utwierdzało naukowców, że Amazonia jest wroga wobec ludzkości. Fawcett wyruszył na wyprawę wraz z dwudziestojednoletnim synem, chcąc udowodnić istnienie zaginionej cywilizacji, którą nazwał Zexisted.
0,000 głosów
Tubelight

Tubelight (2017)
nowośćFilm

Dramat Historyczny WojennyPokaż opis
W małym miasteczku w Północnych Indiach, Laxman (Salman Khan) wiedzie spokojne życie wraz ze swoim młodszym bratem Bharatem (Sohail Khan). Laxman jest głuptasem, który w unikalny sposób postrzega świat. Świat Laxmana rozpada się kiedy Bharat zostaje powołany do armii z powodu wybuchu konfliktu na granicy indyjsko-chińskiej. Przerażające wiadomości z pola walki i dokonujące się wokół Laxmana zbrodnie wojenne sprawiają, iż ten postanawia zakończyć konflikt i sprowadzić brata do domu. Akcja Tubelight rozgrywa się w 1962 roku i opowiada historię niezachwianej wiary człowieka w siebie i miłości do rodziny.
0,000 głosów
Młody Karol Marks

Młody Karol Marks (2017)
nowośćLe jeune Karl Marx

Biograficzny Dramat HistorycznyPokaż opis
1844 rok. Karol Marks (August Diehl) przebywa ze swoją żoną Jenny na emigracji w Paryżu. Spotyka tam Fryderyka Engelsa (Stefan Konarske), syna właściciela fabryki. Zajmuje się on nowym zjawiskiem zubożenia angielskiego proletariatu. Mimo cenzury, zamieszek i policyjnych nalotów, wspólnie przyczyniają się do narodzin komunizmu. Jest to największa polityczna zmiana w dziejach od czasów renesansu. Dokonali jej - całkowicie niespodziewanie - aroganccy i zabawni synowie zamożnych rodzin.
0,000 głosów
Batalion

Batalion (2015)
nowośćThe Battalion

Akcja Dramat Historyczny WojennyPokaż opis
Luty, 1917 roku. Rewolucja ogarnia całą Rosję i zmienia losy wojny. Monarcha zostaje zmuszony do abdykacji. Dochodzący do głosu bolszewicy namawiają do zawarcia pokoju z wrogiem. Rosyjscy oficerowie nie mogą zrobić nic bez konsultacji ze specjalnym komitetem, a armia jest w rozsypce. Na rozkaz rządu i wzmocnienia ducha w narodzie zostaje powołany specjalny Batalion Śmierci złożony z samych kobiet. Na jego czele staje Maria Boczkariewa (Maria Aronowa). Zdeterminowane dziewczyny pod jej dowództwem dają przykład odwagi, bohaterstwa i waleczności.
0,000 głosów
Bahubali: Finał

Bahubali: Finał (2017)
nowośćBahubali: The Conclusion

Akcja Dramat Fantasy Przygodowy HistorycznyPokaż opis
Druga część opowieści o królestwie Mahishmathi i konflikcie między dwoma braćmi w walce o tron, który sprowadził do krainy koszmar wojny.
0,000 głosów
Wojna w Dolomitach

Wojna w Dolomitach (2014)
nowośćThe Silent Mountain

Melodramat Przygodowy Wojenny HistorycznyPokaż opis
I wojna światowa. Młody austriacki żołnierz próbuje przedostać się przez Alpy, aby uratować ukochaną. Maj 1915 roku, Południowy Tyrol. Na ślubie swojej siostry Andrel Gruber (William Moseley) poznaje piękną Włoszkę Franceskę Calzolari (Eugenia Costantini). Zakochuje się w niej od pierwszego wejrzenia. Tego samego dnia Włochy wypowiadają wojnę Austro-Węgrom. Żeby uratować swoje życie, Francesca zostaje kochanką miejscowego nauczyciela, Fritza Weinbergera (Fritz Karl). Kiedy Andrel dowiaduje się o ich romansie, rusza na front i o własnych siłach odpiera atak włoskiej piechoty. Tymczasem Austriakom udaje się pochwycić Angelo Calzolariego (Giulio Cristini), brata Franceski. Po uwolnieniu jeńca on i Andrel spieszą na ratunek dziewczynie. Tylko jednemu z nich uda się dotrzeć do celu wyprawy.
0,000 głosów
Rebeliant

Rebeliant (2016)
nowośćFree State of Jones

Akcja Biograficzny Dramat Historyczny WojennyPokaż opis
Wojna secesyjna. Czas bratobójczej walki, niesprawiedliwości i śmierci. Farmer z Południa Newton Knight (Matthew McConaughey) nie mogąc pogodzić się z narastającym terrorem postanawia walczyć przeciw Konfederatom. Formuje mały batalion, który składa się z podobnych jemu farmerów, ich żon, a nawet niewolników. Wszyscy oni walcząc ramię w ramię odbijają Konfederatom swoje miasto i proklamują Wolne Państwo Jones.
2,001 głos
9. kwietnia

9. kwietnia (2015)
nowość9 April

Dramat Historyczny WojennyPokaż opis
Porucznik Sand i jego pluton rowerowy jako pierwsi Duńczycy stają się ofiarami niemieckiej agresji rankiem 9 kwietnia 1940 roku.
0,000 głosów
Najpierw zabili mojego ojca

Najpierw zabili mojego ojca (2017)
nowośćFirst They Killed My Father

Biograficzny Dramat HistorycznyPokaż opis
Pięcioletnia dziewczynka walczy o życie w Kambodży, gdzie nagle rozpoczęły się krwawe i przerażające rządy Czerwonych Khmerów.
0,000 głosów
Anna Karenina. Historia Wrońskiego

Anna Karenina. Historia Wrońskiego (2017)
nowośćAnna Karenina. Istoriya Vronskogo

Dramat Wojenny HistorycznyPokaż opis
W miłości nie ma jednej prawdy. Każdy biegnie własną drogą. Co powinno mieć pierwszeństwo - pasja i obowiązek? Jak wybrać? A kto osądza? Anna Karenina dokonała wyboru...
0,000 głosów
Szermierz

Szermierz (2015)
nowośćThe Fencer

Dramat Historyczny SportowyPokaż opis
Ukrywający się przed rosyjską tajną policją estoński szermierz jest jednak zmuszony powrócić do swych rodzinnych stron. Zostaje nauczycielem wychowania fizycznego w miejscowej szkole, jednak przeszłość nie daje o sobie zapomnieć i stawia go przed trudnym wyborem.
0,000 głosów