Zaloguj

Filmy

DodajFilmy animowane

Wyniki (19021)
Ostatnio dodane
Kapitana Drake'a Wyprawa Po Nieśmiertelność

Kapitana Drake'a Wyprawa Po Nieśmiertelność (2009)
nowośćFilm

Fantasy PrzygodowyPokaż opis
Rok 1592. Legendarny korsarz w służbie królowej Anglii, sir Francis Drake (Adrian Paul) od dawna rywalizuje ze swoim odwiecznym wrogiem, kapitanem Donem Sandovate'em (Temuera Morrison). Obaj żeglarze otrzymują możliwość dalszego współzawodnictwa dzięki pewnemu tajemniczemu syryjskiemu sułtanowi. Władca oczekuje, że Drake i Sandovate wezmą udział w morderczej wyprawie, której celem jest znalezienie lekarstwa dla jego umierającego syna. Kapitanowie wraz z swymi załogami wyruszają na wyprawę, pełną zmagań z morskimi potworami, złowieszczą perską czarodziejką i nordyckim bóstwem-smokiem Nidhoggiem.
0,000 głosów
W Poszukiwaniu Pantery Śnieżnej

W Poszukiwaniu Pantery Śnieżnej (2007)
nowośćFilm

Dokumentalny PrzyrodniczyPokaż opis
Pantera śnieżna jest gatunkiem unikatowym i przez to niezwykle trudnym do sfilmowania. Drapieżniki te są płochliwe, żyją samotnie, doskonale się kamuflują. Zamieszkują Himalaje oraz Wyżynę Tybetańską i są w stanie przetrzymać w bardzo niskiej temperaturze na bardzo dużych wysokościach. Przyrodnicy Hugh Miles i Mitchell Kelly stworzyli ekipę, która spędziła w tych ekstremalnych warunkach cztery lata, realizując zdjęcia w lodowych rozpadlinach pasma górskiego Ladakh. Ich poświęcenie zostało nagrodzone. Udało im się nakręcić te wielkie koty w trakcie polowań, pożywiania się, nawet w czasie godów.
0,000 głosów
Korona Ziemi

Korona Ziemi (2010)
nowośćFilm

DokumentalnyPokaż opis
„Ten, kto nie próbował zdobyć Mount Everestu, nie może poszczycić się nawet klęską”- powiedział kiedyś jeden z największych himalaistów w historii - Reinhold Messner. Sukces smakuje więc tym bardziej, gdy ktoś zdobywa nie tylko Everest, ale wszystkie najwyższe góry świata. 7 lat – tyle zajął Martynie Wojciechowskiej jej projekt Korona Ziemi. Najbardziej wymagające okazały się Mount Everest i Mount Vinson. Na najwyższa gorę świata Wojciechowska wspięła się niecałe dwa lata po wypadku samochodowym, w którym doznała poważnego urazu kręgosłupa. Gdy w 2009 roku zdobywała niemal 5-tysięczny szczyt Antarktydy, Martyna walczyła z kolei najbardziej z... tęsknotą za 8-miesięczną córeczką. Ostatnim „klejnotem” w Koronie Ziemi było zdobycie Piramidy Carstensz na Nowej Gwinei. W styczniu Martyna wróciła do Polski jako nowa Królowa polskiego alpinizmu. Podobny wyczyn udał się do tej pory tylko jednej Polce – Annie Czerwińskiej. Jednak na pytanie, jaki jest najważniejszy dla Martyny szczyt, odpowiada - „Ten, który jest jeszcze przede mną”. W reportażu TVN zobaczą państwo najbardziej ekscytujące momenty z wszystkich wypraw Martyny – kilkudniowe uwięzienie pod śniegiem w obozie na Evereście,lawinę w Himalajach, która niemal skończyła się tragicznie, walkę z wyładowaniami atmosferycznymi na Elbrusie i kilkudziesięciostopniowym mrozem na Antarktydzie. A poza tym wiele zaskakujących i zabawnych sytuacji - chociażby „wypadające” z lądującego samolotu okno.
2,001 głos
Historia przemocy

Historia przemocy (2005)
nowośćHistory of Violence

Dramat ThrillerPokaż opis
Jak daleko człowiek może się posunąć by uzyskać odkupienie i ochronić swoją rodzinę? Tom Stall prowadzi lokalną restaurację i wiedzie spokojne życie rodzinne. Jego życie zmienia się na zawsze, gdy Tom udaremnia napad rabunkowy i zabija napastników. Z dnia na dzień staje się on bohaterem i ulubieńcem mediów, przyciągając tym samym uwagę gangsterów, którzy rozpoznają w nim zaginionego szefa przestępczej organizacji. Kim naprawdę jest doskonały mąż i ojciec?
5,673 głosy
Król Artur i Jego Okrągły Stół

Król Artur i Jego Okrągły Stół (2009)
nowośćFilm

DokumentalnyPokaż opis
Jedną z najsłynniejszych postaci wczesnego średniowiecza jest Król Artur. Według legend miał on zjednoczyć Brytanię. Nie wiadomo jednak, czy władca zasłużony dla brytyjskiej jedności istniał naprawdę. Autorzy programu zastanawiają się, ile prawdy historycznej kryje legenda o królu Arturze.
0,000 głosów
Prehistoryczne Potwory

Prehistoryczne Potwory (2008)
nowośćPrehistoric Monsters Revealed

DokumentalnyPokaż opis
Zobaczymy ze szczegółami, jak wyglądały i żyły prehistoryczne potwory. Poznamy również odpowiedź na pytanie, dlaczego one wyginęły. Autorzy korzystają z zaawansowanej grafiki komputerowej, zdjęć plenerowych i wywiadów ze specjalistami.
0,000 głosów
Wszyscy ludzie króla

Wszyscy ludzie króla (2006)
nowośćAll the King's Men

Dramat ThrillerPokaż opis
Film zrealizowany na podstawie powieści Roberta Penn Warrena. Polityk Południowych Stanów Willie Stark (Sean Penn) pozostawia swoje ideały, aby zdobyć siłę prawdziwego polityka. Zamierza kandydować na stanowisko gubernatora.
0,000 głosów
Kameleon

Kameleon (2010)
nowośćThe Chameleon

Biograficzny Dramat ThrillerPokaż opis
Po wielu latach od zaginięcia do domu pewnego małżeństwa powraca ich syn. Z biegiem czasu rodzice zaczynają mieć wątpliwości, czy jest naprawdę tym, za kogo się podaje. Do gry wkracza agentka FBI.
0,000 głosów
Złoto pustyni

Złoto pustyni (1999)
nowośćThree Kings

Dramat Komedia WojennyPokaż opis
Marzec 1991 roku. Wojna w Zatoce zmierza ku końcowi. Czterech żołnierzy amerykańskich stacjonujących w Iraku postanawia zdobyć kuwejckie złoto, ukradzione przez Irakijczyków. Zadanie wydaje się być dziecinnie proste - żołnierze zamierzają wyjechać o wschodzie słońca i wrócić na lunch.
0,000 głosów
Naciągacze

Naciągacze (2009)
nowośćSplinterheads

KomediaPokaż opis
Justin Frost (Thomas Middleditch) wiedzie nudne życie rodzinnym miasteczku. Pewnego dnia poznaje przepiękną Galaxy (Rachael Taylor), która od razu wpada mu w oko. Okazuje się jednak, że dziewczyna jest członkinią "Naciągaczy" - grupy, która przybyła do miasteczka. Jej koledzy nie okażą się tak mili i sympatyczni jak Galaxy.
0,000 głosów
Podwodne życie ze Stevem Zissou

Podwodne życie ze Stevem Zissou (2004)
nowośćThe Life Aquatic with Steve Zissou

Dramat Komedia PrzygodowyPokaż opis
Steve Zissou jest światowej sławy oceanografem, słynnym ze swych filmów dokumentalnych opisujących podwodną faunę i florę. Jego najbliższy przyjaciel i współpracownik został pożarty przez rekina podczas ostatniej wyprawy. Plotki głoszą, że stało się tak nie bez winy samego Zissou. W dodatku pojawia się Ned Plimpton, który upiera się, że jest jego synem. Zissou zaczyna organizować swą najbardziej kosztowną ekspedycję, której celem jest odnalezienie i zemsta na legendarnym rekinie.
0,000 głosów
Kulisy 11 Wrzesnia: Epoka Osamy Bin Ladena

Kulisy 11 Wrzesnia: Epoka Osamy Bin Ladena (2011)
nowośćInside 9/11

DokumentalnyPokaż opis
Dokument przedstawia kulisy wydarzeń, które doprowadziły do ataków terrorystycznych z 11 września 2001 roku. Śledzi przebieg dramatycznych wydarzeń, które nastąpiły po uprowadzeniu przez terrorystów z Al-Kaidy samolotów pasażerskich, a także pokazuje losy i heroizm osób, które stały się ofiarami ataków. Po radzieckiej inwazji na Afganistan w 1979 roku wielu radykalnych muzułmanów wyruszyło na świętą wojnę. Program ujawnia okoliczności narodzin Al-Kaidy i przemiany Osamy bin Ladena z bogobojnego muzułmanina w przywódcę światowej grupy terrorystycznej. Ojciec Osamy, Mohamed bin Laden, dorobił się fortuny na remontach świątyń w Medynie i Mekce, budowie dróg, oraz wznoszeniu kolejnych pałaców dla panującej rodziny Saudów. W 1968 r. jedenastoletni Osama poszedł do szkoły. Nie odznaczał się szczególną religijnością, różnił się jednak od rodzeństwa, które kształciło się za granicą i przyjęło zachodni styl życia. Zdecydowany przewartościowanie postawy nastąpiło podczas ekonomicznych studiów w Dżuddzie, na których Osama zetknął się z radykalnymi myślicielami islamskimi.
0,000 głosów
Podnieść Titanica

Podnieść Titanica (1980)
nowośćRaise the Titanic

Dramat Przygodowy ThrillerPokaż opis
"Niezatapiałny", największy na świecie statek pasażerski zatonął w 1912 roku. O jego katastrofie słyszał cały świat. Ale tylko kilku ludzi wiedziało, że w ładowni spoczywało coś, co pozwoli stworzyć broń przyszłości. Aby zdobyć bezcenny ładunek Rosjanie nie cofną się przed niczym... Dirk Pitt musi im przeszkodzić, musi "Wydobyć Titanica"!
0,000 głosów
Bar Titanic

Bar Titanic (1979)
nowośćBife Titanik (AKA Buffet Titanic)

DramatPokaż opis
Film telewizyjny jednego z najbardziej interesujących reżyserów współczesnego kina - Emira Kusturicy. Zrealizowana na podstawie opowiadania Ivo Andrica, laureata Nagrody Nobla, historia relacji dwóch mężczyzn, których nie łączy nic poza wspólnym lękiem przed nadciągającą wojną światową.
0,000 głosów
Titanic

Titanic (1953)
nowośćFilm

Dramat Akcja KatastroficznyPokaż opis
Zmęczona nieudanym małżeństwem Julia postanawia uciec z dwójką dzieci do Ameryki. Wciąż kocha swego męża, lecz zdaje sobie sprawę, że wspólne życie będzie dla nich męką. W tajemnicy rezerwuje bilet na szeroko reklamowany rejs gigantycznym liniowcem. Richard w ostatniej chwili dowiaduje się o jej decyzji. Oszalały z rozpaczy kupuje bilet od jednego z pasażerów najniższej klasy. Pierwsze spotkanie następuje podczas posiłku. Znowu są razem i być może zanim dopłyną do Ameryki, zbudują swój związek na nowo. Nadchodzi jednak straszna noc katastrofy.
7,001 głos
Siła Asteroid

Siła Asteroid (2010)
nowośćAsteroid Impact

DokumentalnyPokaż opis
Asteroida, mniej więcej rozmiaru ciężarówki, trafiła w teren Pustyni Nubijskiej na terytorium Sudanu. Znalazła się tam zaledwie kilka sekund później i kilka centymetrów dalej od miejsca przewidzianego przez naukowców.
4,002 głosy
Cała Prawda o Zombie

Cała Prawda o Zombie (2010)
nowośćThe Truth Behind Zombies

DokumentalnyPokaż opis
Wnikliwa analiza mitów i legend o zombie oraz próba odpowiedzi na pytanie, czy zmarli rzeczywiście mogą powrócić do świata żywych.
10,001 głos
Magia Jezusa

Magia Jezusa (2005)
nowośćMagic Jesus

DokumentalnyPokaż opis
Iluzjoniści Barry Jones i Stuart MacLeod dokonują rzeczy niebywałej. Za pomocą iluzji odtwarzają cuda, które znamy z Biblii. Okazuje się, że nie tylko chodzenie po wodzie, przemiana wody w wino czy przywrócenie wzroku niewidomemu, ale również wskrzeszenie zmarłego oraz niepokalane poczęcie dziewicy nie są niemożliwe.
0,000 głosów
Prawdziwa twarz Jezusa

Prawdziwa twarz Jezusa (2010)
nowośćThe Real Face of Jesus

Dokumentalny ReligijnyPokaż opis
Zobaczmy trójwymiarową rekonstrukcję postaci kiedyś owiniętej w całun turyński. Czy to, co oglądamy dzięki wykorzystaniu praw fizyki i rewolucyjnej technice obróbki obrazu, to prawdziwa twarz Jezusa?
0,000 głosów
Lot Nad Afryką

Lot Nad Afryką (2009)
nowośćAfrican Megaflyover

DokumentalnyPokaż opis
Dokument o niezwykłej wyprawie, podczas której Mike Fay przeleciał nad całym kontynentem afrykańskim. Wyruszył z najbardziej wysuniętego na południe końca Afryki, aby wylądować u wybrzeży Maroka. Pokonał prawie sto piętnaście tysięcy kilometrów, przeleciał nad dwudziestoma krajami i zrobił sto tysięcy zdjęć.
0,000 głosów