Zaloguj
Czy chcesz, aby edytowany post był widoczny w wiadomościach nieprzeczytanych ?
Tak
58.33% - Głosy: 35
58.33%
[35]
Nie
41.67% - Głosy: 25
41.67%
[25]
Głosy: 60
Nie ma w serwisieXziomXKopiuj nick
XziomX

Płeć:
Dołączył:
Punkty: 1011$
Podziękowania: 1157
Posty: 6306
ocenił na: 0
dobry pomysł jestem jak najbardziej za! na wielu forach w postach na dole pojawia się także notka przez kogo i kiedy post został zedytowany. fajnie jakby tu na bt była taka włączona ;]
_____
Obraz
Sygnatura•••
lolek

Płeć:
Dołączył:
Punkty: 826$
Podziękowania: 1964
Posty: 2465
ocenił na: 0
Pomysł jest dobry jednak jestem pewien, że wielu użytkowników, którzy będą edytowali swoje posty specjalnie po to by temat pojawił się jako nieprzeczytany.

Kasiucha napisał(a):
Nillay, no hm, możliwe, że tak. Nie znam się bardzo na tworzeniu takich rzeczy, może dałoby się wprowadzić tak, że pokaże się dopiero jak ktoś doda kolejne [code][ /code].

...nie widzę problemu dodać jednej linii do regulaminu.

§1584721487 - Zabrania się częstego edytowania własnej wypowiedzi bez wprowadzania do niej znacznych zmian merytorycznych...

Tu jest już pewne rozwiązanie dla kategorii Download. Dodatkowy punkt w regulaminie również jest jakimś rozwiązaniem dla innych działów mimo to nie sądzę by zmieniło to sytuację związaną z tym, że użytkownicy będą edytować specjalnie swoje wiadomości i dla moderacji również będzie problemem wykrycie takiego edytowania. Mógłbym opcjonalnie dodać logi edycji wiadomości przez użytkowników widoczne wyłącznie dla moderacji ale to już nie byłoby optymalnym rozwiązaniem.

...na wielu forach w postach na dole pojawia się także notka przez kogo i kiedy post został zedytowany...

Takie rozwiązanie byłoby nieco lepsze. Jeżeli ktoś chciałby widzieć czy post został zedytowany, zajrzałby do tematu/posta i sprawdził czy widnieje informacja o edycji. To byłoby dla wszystkich działów poza kategorią Download, gdzie właściwie taka informacja niewiele by dała, ponieważ tak czy inaczej należałoby odwiedzić temat by sprawdzić czy jest nowy odcinek etc.

Pojawia się tutaj także kilka problemów wspomnianych wcześniej w temacie:
Jeden użytkownik mógłby podziękować tylko 1 raz za post. A tak można nazbierać o wiele więcej podziękowań wrzucając nowy odcinek, np. co tydzień do nowego postu.


Kolejna sprawa, to że posty byłyby strasznie długie. Jeśli np. sezon serialu ma 30 odcinków i wszystko byłoby w jednym poście, to przewijalibyśmy w dół tego długiego posta, ze wczytaniem 30 screenshotów z odcinka wcześniej. Bardzo utrudniłoby to sprawę, ale i tak byłoby to lepsze niż szukanie odcinków na wszystkich stronach (zakładając, że temat byłby popularny).


Dodatkowo pojawia się jeszcze jeden problem. Jeśli przykładowo zostanie zedytowany post w starszym temacie na np. 30 stronie to jeżeli temat pozostanie jako nieprzeczytany na tej samej stronie, a dział będzie podświetlony jako nieprzeczytany to jestem pewien, że użytkownikom nie będzie chciało się szukać posta na x stronie, który nagle został odznaczony jako nieczytany. Oczywiście możemy w tym przypadku podbić temat na stronę pierwszą ale w tym przypadku pojawiłyby się inne problemy związane z podbijaniem tematów przez użytkowników za pomocą edycji postów.

Opcja ta ma wiele zalet ale ma także kilka poważnych wad, na które aktualnie z mojego punktu widzenia nie ma sposobu.

Pozdrawiam
_____
Sygnatura•••
Podziękowania dla autora posta:
NNuser, Nillay
lolek

Płeć:
Dołączył:
Punkty: 826$
Podziękowania: 1964
Posty: 2465
ocenił na: 0
Propozycja finalnie po latach wprowadzona. Pamiętałem o niej i znalazłem dobre rozwiązanie.

Od jakiegoś czasu postrona nazywa się "Nowe posty", a nie "Nieprzeczytane posty". Post będzie ponownie widoczny w "Nowe posty" jako nieprzeczytany, jeśli dany użytkownik zedytuje swój najnowszy post w temacie. Edycja innych postów niż ostatni w danym temacie nie będzie miała wpływu na dostępność posta w "Nowe posty".

Zapraszam do testów i komentarzy nowej funkcji na forum :dobrze:
_____
Sygnatura•••