Zaloguj
Czy za terroryzm odpowiadają gry komputerowe?
Zdecydowanie TAK
10% - Głosy: 1
10%
[1]
Raczej TAK
0% - Głosy: 0
0%
[0]
TAK, ale tylko jeśli grają muzułmanie
0% - Głosy: 0
0%
[0]
TAK, ale tylko jeśli grają chrześcijanie
0% - Głosy: 0
0%
[0]
Raczej NIE
10% - Głosy: 1
10%
[1]
Zdecydowanie NIE
60% - Głosy: 6
60%
[6]
Nie mam zdania
20% - Głosy: 2
20%
[2]
Głosy: 10
Nie ma w serwisieClearKopiuj nick
Clear

Płeć:
Dołączył:
Punkty: 1500$
Podziękowania: 286
Posty: 639
ocenił na: 0
Oglądając dziś wypowiedź Witolda Waszczykowskiego, Ministra Spraw Zagranicznych w polskim rządzie, zacząłem się zastanawiać, czy rzeczywiście nie ma on racji co do tego, że za terroryzm, oraz dołączanie zachodniej młodzieży do organizacji terrorystycznych przypadkiem nie odpowiadają gry komputerowe.

O co chodzi? O wypowiedź Waszczykowskiego w programie publicystycznym w telewizji narodowej.

Pan zapewne zapyta co jest powodem tego terroryzmu, co jest powodem takiego zaangażowania (...)
Ja od lat zajmuje się kwestiami Islamu, bliskiego wschodu i na przykład dowiedziałem się, że poza tym, że Islam daje się łatwo interpretować i wmanewrować w polityczne gry, również analitycy mówią, że duża grupa z Europy Zachodniej przystąpiła (do terrorystów) z zupełnie innych pobudek, powodów.
Nagle na komputerach, gdzie grali w gry komputerowe pojawił się napis "Game Over", nie chcieli już włączyć kolejnej gry i uznali, że należy pobawić się w realu. To jest straszna informacja, ale prawdziwa, iż setki młodych ludzi z Europy Zachodniej poszło bawić się w wojnę, nie mając nic wspólnego z Islamem.


A poniżej, jako potwierdzenie prawdziwości wypowiedzianych słów - materiał z TVP Info.

drive.google.com

Warto odnotować, że rząd Prawa i Sprawiedliwości przygotowuje obecnie nową ustawę antyterrorystyczną, która jeszcze bardziej rozszerzy uprawnienia służb specjalnych.
Zatrzymywanie osób podejrzewanych o terroryzm na okres 14 dni, praktycznie nieograniczony dostęp do danych telemetrycznych (m.in. bilingów obywateli) czy możliwość wykonywania przeszukań i zatrzymań przez całą dobę, w każdy dzień nie budzą takich wątpliwości jak możliwość zawieszania imprez masowych i zgromadzeń publicznych (w tym manifestacji) czy możliwość zakupu kart telefonicznych (tzw. prepaidów) wyłącznie za okazaniem dowodu osobistego.

A czy Wy także uważacie, że winą za terroryzm należy obarczyć gry komputerowe?
_____
Sygnatura•••
Jest w serwisieyenxKopiuj nick
yenx

Płeć:
Dołączył:
Punkty: 111376$
Podziękowania: 2414
Posty: 6074
ocenił na: 0
Zdecydowanie nie. W każdym z nas jest terrorysta, gra tego nie zmieni.

Obraz

podobny eksperyment do pytania w newsie:


a tutaj macie ciekawostkę o grach:
_____
Jeżeli pobrałeś albo spodobał Ci się mój post lub obejrzałeś moje materiały kliknij dziękuję to nic Cię nie kosztuje i za wszystkie bardzo dziękuje!!! :dziękuję:

Obraz
Sygnatura•••
Nie ma w serwisieXziomXKopiuj nick
XziomX

Płeć:
Dołączył:
Punkty: 1005$
Podziękowania: 1156
Posty: 6304
ocenił na: 0
W ankiecie brakuje opcji, że jest to możliwe. Nagra się jakiś głupek i mu może odbijać. Ludzie, którzy grają za długo zaczynają mylić świat wirtualny z realnym. Siedzi taki w pokoju całymi dniami i ciśnie w te gry to potem myśli, że jak wyjdzie na ulice to ma GTA -.-

Według mnie gry mogą odpowiadać za terroryzm, ale tylko jak grają w nie ludzie, którzy nie mają dobrej psychiki, ale tak może być ze wszystkim, z filmami, książkami, bajkami i bóg wie czym.
_____
Obraz
Sygnatura•••
Przemek

Płeć:
Dołączył:
Punkty: 2$
Podziękowania: 1246
Posty: 2466
Ostrzeżenia: 3/7
ocenił na: 0
Strasznie niekompetentny minister, jeden z najgorszych od czasów rozpoczęcia rządów Jarosława Kaczyńskiego.

Wracając do tematu, wykresik:
www.wykop.pl/ramka/3085993/ofiary-atako ... 1970-roku/
Obraz

Możliwe że liczba ofiar jest nieadekwatna do liczby zamachów / prób zamachów, ale na pewno gry komputerowe nie są tego przyczyną... Wiadomo, zawsze może trafić się delikwent "nabuzowany" przez grę, który wysadzi coś w powietrze, ale wg. mnie gry pozwalają niekiedy wyładować swoje emocja i własnie zapobiegać popełnianiu przestępstw w realu. Można by dłużej się o tym rozpisywać, ale nie warto gdyż teza w temacie nie ma najmniejszego potwierdzenia w statystykach.

P.S, celowo wybrałem wykres dotyczący Europy, a nie świata, bo ukazałby niewłaściwe statystyki, tj: te dzikusy które wysadzają się w powietrze za Allaha nie mają pieniędzy na lepszy sprzęt niż ten z przed ~2003 roku, nie mają więc szans na granie w nowsze gry, w których faktycznie widać jakieś eksplozje lub można pomordować jednostki.
_____
Obraz
Sygnatura•••
Nie ma w serwisiebabalikKopiuj nick
0,2%
babalik

Płeć:
Dołączył:
Punkty: 0$
Podziękowania: 2
Posty: 2
ocenił na: 0
Nagonka na gry jest spowodowana ignoranckim spojrzeniem na świat i nie dostrzeganiem własnych błędów. Najłatwiej zwalić winę no coś, cokolwiek i dalej mieć gdzieś swoje postępowanie.