Zaloguj
Broadchurch

Dramat Kryminał
Serial, 2013
9,00  głosy: 4Oceń:
Ulubiony
Do obejrzenia
Obejrzany
Premiera:
4 marca 2013
Gatunek:
Produkcja:

Fabuła

Stacja TV:
Sezony:
2
Odcinki:
8 (w przybliżeniu, może być więcej)

Współpracując z lokalnym sierżantem Elli Miller (Olivia Colman), nowo przybyłby detektyw Alec Hardy (David Tennant) próbuje rozwikłać zagadkę tajemniczej śmierci 11-letniego chłopca, którego zwłoki znaleziono na plaży, u stóp klifu w nadmorskim miasteczku Broadchurch.

Galeria


Rozmowy (4)   dodaj temat

Duplo65
Duplo65
Skończyłem drugi sezon i jest to jedna z najbardziej emocjonalnych rzeczy, jakie w życiu oglądałem. Kontynuacja może w niektórych momentach rozczarować zwłaszcza na początku, gdy poznajemy plan twórców na sezon, ale jest zadziwiająco dobrze wpasowana we wszystko i jak bardzo chciałbym powiedzieć, że wolałbym, by serial skończył się na 8 odcinkach nie mogę tego zrobić, tak dobrze ze wszystkiego wybrnęli i rozwinęli. Postaci są tak bardzo realne, przedstawione nam z wielu stron ze swoimi zaletami, wadami czy życiowymi celami, że jestem pod wrażeniem tej historii. Idealnie pokazuje, jak taka zwykła, pozornie prosta w wykonaniu rzecz jak morderstwo może wpłynąć na życie wielu ludzi. Jestem pod wrażeniem i czekam na ciąg dalszy, choć nie mam kompletnie pojęcia, co wymyślą tym razem, ale jestem pewien, że dobrze wpasują to w ramy historii.
Nillay
Nillay
19:37. Skończyłem ostatni odcinek. Tak jak napisał Duplo morderca naprawdę był zaskoczeniem - MEGA.
Sam serial miał w sobie taki spokój, że oglądało się go z przyjemnością. GENIALNA muzyka. Bardzo wiele dawała temu show. Było wiele pięknych ujęć pokazujących piękno tych klifów i morza - niezwykle malowniczy krajobraz.
Aktorzy grali świetnie. Może się nie znam i komuś coś się nie podobało, ale jak dla mnie... w momentach najbardziej kulminacyjnych pokazywali co na prawdę potrafią. Choćby ojciec Danny'ego rozmawiając z mordercą pokazał mi złość, której brakowało mi u niego przez cały sezon. Wcześniej raczej średnio do mnie przemawiał, teraz wiem, że grał tak specjalnie. David Tennant i Olivia Colman genialnie zagrali "współgliniarzy".
Wróciłem do oglądania tego serialu po 4 miesiącach, bo potrzebowałem odsapnąć po tych wszystkich sci-fi, fantasy i superherosach. I mimo dużych emocji towarzyszących temu serialowi - odpocząłem. Broadchurch jest jednym z niewielu seriali, w których nieśmiało pojawia się na końcu ważne przesłanie. Policja, szukając sprawcy, zniszczyła życie wielu ludziom wygrzebując na wierzch ich przedawnione przewinienia. Doprowadziło to nawet do samobójstwa.

Mam nadzieję, ze kontynuacja będzie równie dobra i nie naciągana.
Duplo65
Duplo65
REWELACJA. Moja drugi ulubiony serial tego roku razem z Bates Motel. Świetny klimat, sceny, pokazywanie bohaterów w scenach emocjonalnych itd, to naprawdę jest sztuka, bo w tym serialu chodzi głównie o emiocje, które przedstawione zostały perfekcyjnie. Rozwiązanie sprawy jest dość zaskakujące, choć zabójcę podejrzewałem od początku, ale myślę że większość będzie zaskoczona. Dużo tajemnic, wątków, ahh, czekam na drugi sezon, oby się postarali bo w sumie nie wiem, co można teraz wymyślić.
Nillay
Nillay
Obejrzałem pierwszy odcinek i czekam na kolejne.
OMG, JEZU, CO ZA ŚWIETNY SERIAL.
Szkoda, że na razie planują jedynie 8 odcinków, ale może potem, gdy oglądalność się zwiększy, przedłużą serial o kolejne sezony.

Moje spostrzeżenie po 1. odcinku? Wszyscy kłamią.