Zaloguj
lolek

Płeć:
Dołączył:
Punkty: 824$
Podziękowania: 1963
Posty: 2465
ocenił na: 0
Bezpieczeństwo Twojego konta na Bajkitv.pl zależy w dużej mierze zarówno od Nas jak i od Ciebie. Poniżej przedstawimy kilka rozwiązań, dzięki którym Twoje konto w serwisie już dziś może być bezpieczniejsze. Twoje hasło jest szyfrowane w jednej z baz danych serwisu przez najnowsze mechanizmy szyfrujące, dlatego też nie może zostać przez nikogo odczytane. Mimo to Ty również musisz dbać o bezpieczeństwo swojego konta, a jedyne co musisz zrobić to dostosować się do kilku poniższych wskazówek.

1. Używaj mocnego hasła - jest to najważniejszy aspekt jaki wiąże się z utrzymaniem bezpiecznego konta na Bajkitv.pl i w każdym innym serwisie internetowym. Mocne hasło to takie, które składa się z liter i cyfr oraz znaków takich jak przecinki czy kropki. Hasło nie musi być bardzo długie ale musi zawierać różne znaki oraz duże i małe litery, a także cyfry. Wystarczy, że Twoje hasło będzie zawierało litery, cyfry oraz znaki specjalne by było mocne. Przykład mocnego hasła:
0d#1QBjoS_marcin

Powyższe hasło jest przykładowe i nie należy go używać jako hasła głównego dla swojego konta.

Możesz przetestować siłę swojego hasła za pomocą "miernika siły hasła", który jest w panelu edycji Twojego konta (Link):
Obraz
Miernik wskazuje siłę hasła do Twojego konta w serwisie. Im hasło jest silniejsze tym pasek bardziej zbliża się do koloru zielonego.

Przetestuj miernik siły hasła!


2. Nie ustawiaj takiego samego hasła co nazwy użytkownika - ułatwi to tylko dostęp do Twojego konta osobom trzecim. Jak? Przykładowo ktoś może sprawdzać w panelu logowania czy jeżeli wpisze losową nazwę użytkownika i hasło takie samo jak login to dostanie się na konto. Staraj się unikać takich sytuacji:
Nazwa użytkownika: marcin24
Hasło: marcin24


3. Zachowaj ostrożność przy logowaniu - zawsze sprawdzaj czy adres w przeglądarce zaczyna się od: "bajkitv.pl". Inne strony mogą wyglądać tak samo jak Bajkitv.pl, a mogą służyć wyłudzeniu Twoich danych logowania (phishing).


4. Uważaj, gdzie się logujesz - jeżeli logujesz się w szkole bądź w kafejce internetowej upewnij się, że nikt nie będzie miał dostępu do Twoich danych po Tobie. Zawsze czyść historię przeglądania w przeglądarce i uważaj by Twoje hasło nie zostało przez nikogo podejrzane (keylogger).


5. Nie podawaj nikomu hasła do konta - nikt z ekipy serwisu Bajkitv.pl NIGDY nie zapyta Ciebie o hasło do Twojego konta. Jeżeli ktokolwiek pyta się Ciebie o hasło do Twojego konta to oznacza, że najwyraźniej chce je ukraść.


6. Uważaj co ściągasz z sieci - zawsze uważaj na małe programiki bądź pliki ".exe", które ściągasz z niewiadomych źródeł, gdyż mogą one zawierać keyloggery. Zawsze sprawdzaj sprawdzaj ściągnięte pliki programem antywirusowym.


7. Uważaj na niechcianą pocztę - nigdy nie otwieraj załączników w e-mailach niewiadomego pochodzenia. Same e-maile mogą zawierać linki do stron chcących ukraść Twoje dane, a załączniki mogą instalować keyloggery na Twoim komputerze.


8. Dbaj o swój e-mail - staraj się by Twoja poczta była zabezpieczona dobrym i mocnym hasłem. Jeżeli ktokolwiek zdobyłby dostęp do Twojego e-mail'a mógłby użyć przypomnienia hasła by wygenerować nowe hasło na Bajkitv.pl i wysłać je na e-mail. Kolejno taka osoba miałaby dostęp do Twojego konta w serwisie.


To już wszystkie najważniejsze wskazówki dotyczące bezpieczeństwa Twojego konta na Bajkitv.pl i nie tylko...

Z uszanowaniem,
administracja Bajkitv.pl
_____
Sygnatura•••
lolek

Płeć:
Dołączył:
Punkty: 824$
Podziękowania: 1963
Posty: 2465
ocenił na: 0
Temat jest wciąż jak najbardziej aktualny. Dodam jeszcze punkt nr. 9.

9. Zmieniaj regularnie swoje hasło - oczywiście staraj się nie używać tego samego hasła w różnych portalach, ale również pamiętaj o tym, by co jakiś czas zmieniać je w ustawieniach konta na Bajkitv.pl (ustawienia-konto). Dzięki nawet drobnej zmianie w haśle twoje konto będzie o wiele bezpieczniejsze.

Jeśli masz jakiś pomysł na dodatkowy punkt w tym temacie, powiadom mnie na PW.
_____
Sygnatura•••