Zaloguj

Anime

Dodaj

Wyniki (3)
Ostatnio dodane
Walc z Baszirem

Walc z Baszirem (2008)
nowośćVals Im Bashir

Animowany Biograficzny Dokumentalny Dramat WojennyPokaż opis
Pewnego wieczoru w barze stary znajomy opowiada reżyserowi Ari'emu o powracającym koszmarze. Każdej nocy śni mu się, że jest ścigany przez 26 psów, zawsze przez tą samą ilość. Mężczyźni dochodzą do wniosku, że ma to związek z misją izraelskiej armii, w której brali udział, podczas pierwszej wojny domowej w Libanie, na początku lat 80tych. Ari jest zaskoczony, że nie ma żadnych wspomnień z tego okresu w jego życiu. Gnębiony tą zagadką postanawia spotkać się ze starymi przyjaciółmi i wypytać ich o masakrę w Libanie. Ari musi dowiedzieć się co naprawdę się stało, odkryć prawdę o tamtym wydarzeniu, ale również o sobie samym. Z czasem, gdy coraz bardziej zagłębia się w tą historię, jego pamięć zaczyna powracać, kreując przerażającą wizję i odkrywając przed nim okrutną prawdę, z którą przyjdzie mu się zmierzyć..
0,000 głosów
Zrywa się wiatr

Zrywa się wiatr (2013)
nowośćKaze tachinu (aka The Wind Rises, Ветер крепчает)

Anime Biograficzny Dramat Romans Wojenny Historyczny PełnometrażowyPokaż opis
Film opowiada o życiu inżyniera Jiro Horikoshiego. Zaprojektował on samolot myśliwski Zero użyty do ataku na Pearl Harbor w czasie II wojny światowej.
10,003 głosy
Tatsumi

Tatsumi (2011)
nowośćAnime

Animowany Biograficzny Dramat Anime PełnometrażowyPokaż opis
Animowana biografia Yoshihiro Tatsumiego - japońskiego rysownika mangi, w której historia życia przeplata się ze stworzonymi przez niego opowieściami. Jest to również historia o narodzinach nowego stylu, który zrewolucjonizował japońską mangę,określanego przez niego jako gekiga. W dosłownym tłumaczeniu nazwa gatunku oznacza „dramatyczne obrazy” i takie właśnie są jego prace. W filmie w historię życia artysty wplecione zostały obrazy ukazujące ciemną stronę ludzkiej natury.
0,000 głosów